banner6

Dualar minik yavrumuz için!

Anamur'dan Mersin Devlet Hastanesi'ne, “Skandal” sayılacak bir gecikme sonucunda helekopterle ulaştırılan Çelebi bebek yaşayacak mı?

Dualar minik yavrumuz için!

Dualar minik yavrumuz için!

 

 

Mehmet ŞAHİNCİLEROĞLU

MERSİN(İLKHABER) - Mersin’in Anamur İlçesi’nde 27 yaşındaki Emine Çelebi’nin 25 gün erken doğum yapması sonucu dünyaya gelen bebeğin sağlık durumunun iyi olmaması sonucu daha donanımlı bir hastaneye sevk edilmesi sırasında yaşanan ambulans helikopter skandalı “Bu kadar da olmaz.” dedirtti.

İddiaya göre, Alataş Köyü’nde (Mahallesi) ikamet eden ve hamile olan Emine Çelebi ağrıları ve kanaması olduğu için saat 09.30 sularında eşi Hakkı Çelebi(28) tarafından Anamur Devlet Hastanesi Doğumhane Servisi’ne kaldırıldı. Emine Çelebi, saat 10.30 sularında sezaryenle yaklaşık 25 gün erken doğum yaptı. Çelebi bebek, doğum sonrası küveze alındı. Doğumu yaptıran Uzman Doktor Taner Kafadar, bebeğin sağlık durumu iyi olmadığı için acilen donanımlı bir hastaneye sevk edilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Çocuk Sağlığı Uzmanı Uzman Doktor Raza Özalp, donanımlı hastane bulabilmek için en yakın yerleri aradı. Özalp, sonunda Mersin Devlet Hastanesi Çocuk Hastanesi’ne sevk edilmesi kararlaştırılan bebek için saat 11.00 civarında T.C. Sağlık Bakanlığı 112 Acil’den ambulans helikopter talep etti. Mersin ve Antalya’da ambulans helikopter olmadığı için Adana’dan yaklaşık 5 buçuk saatte gelebilen ambulans helikopter, saat 16.20’de Anamur Şehir Stadyumu’na iniş yaptı.

Anamur Devlet Hastanesi Ambulansı ile Anamur Şehir Stadyumu’na küvez içerisinde getirilen Çelebi bebek, Adana’dan gelen ambulans helikopterle Mersin Çocuk Hastanesi’ne sevk edildi.

“SAĞLIK SKANDALI

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Çelebi bebeğin babası Hakkı Çelebi, ambulans helikopterin bu kadar geç gelmesini sağlık skandalı olarak nitelendirdi. Çelebi, “Sabah saat 09.30’da eşimi hastaneye getirdim. 10.30’da eşim doğum yaptı. Eşim erken doğum yaptığı için çocuğum sağlıksız oldu. Doğumu yaptıran doktor, hava ambulansı ile Mersin’e gitmesi gerektiğini söyledi. Saat 16.30’da bebeğimi Mersin’e ancak gönderebildik. Bu bir sağlık skandalıdır. Bebeğim ölürse bunun hesabını kim verecek?” diye konuştu.

Çelebi bebeğin yakınları ise bu olayın Sağlık Bakanlığı’nın bir skandalı olduğunu dile getirerek “Yok şöyle hastaneler yaptık, yok böyle hastaneler yaptık diyen hükümet yetkililerine sesleniyoruz. 5 buçuk saattir biz ambulans helikopter bekledik. Yazık değil mi bize. Bu bebek ölürse bunun hesabını kim verecek?” şeklinde konuşarak hükümete olan tepkilerini dile getirdiler.

ANNENİN DURUMU İYİ

Çelebi bebeğin babası Hakkı Çelebi’den alınan bilgiye göre, erken doğum yapan Emine Çelebi’nin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

ÇELEBİBEBEK YAŞAYACAK MI?

 

Acilen müşahade altına alınan Çelebi bebeğin durumunun ise kritik olduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2014, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42