Dünay Yürüyüş Günü’nde obeziteye dikkat çekildi

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle etkinlik düzenledi.

Dünay Yürüyüş Günü’nde  obeziteye dikkat çekildi

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle etkinlik düzenledi.

Mardin’de 21 Kasım Şehir Stadyumunda yapılan etkinliğe kentteki kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personelleri ile yüzlerce  öğrenci katıldı.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz başkanlığında yapılan etkinlikte  hekimler, hemşireler, sağlık memurları ve yüzlerce öğrenci  sağlık için yürüyüş yaptı. Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan İl Sağlık müdürü Yavuz, “Bugün ’Dünya Yürüyüş Günü’ kapsamında 21 Kasım Şehir Stadyumunda öğrencilerimizle birlikte yürüyüş düzenledik. Sağlık çalışanlarımız, kamu çalışanları, halkımız iştirak etti. Biz halkımıza fiziksel aktivitenin, hareketli yaşamın öneminden bahsediyoruz. Sağlık Müdürlüğü olarak her an her yerde obeziteyle mücadele içerisindeyiz. Dünyadaki ölümlerin en büyük nedeni kronik hastalıklar, bunların en büyük etkenlerinden bir tanesi obezite.  Obezite ile mücadele etmenin en güzel yönü sürekli hareket halinde olmaktır. Fiziksel aktivitenin sağlığın koruyucu ve geliştirici etkisinin görülebilmesi için günlük aktivitelerin yanı sıra yetişkin yaş grubunda haftanın 5 (beş) günü en az 30 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapılmalıdır. Bu anlama da halkımız bilinçlendirilmesi için bugün bu etkinliği düzenledik” dedi.

Konuşmaların ardından, saha etkinliği yürüyüş parkuruna “Her gün 10 bin adım” yazısı asılarak, yürüyüşler ile halat çekme ve çuval oyunları gerçekleştirildi. Etkinlik alanında, ağız ve diş sağlığı seti, elma, su ve broşürler de dağıtıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2