banner6

Dünyanın en uzun adamı Suriye Uyruklu Merve ile yollarını ayırdı

2 m 51 cm'lik boyu, 27,5 cm'lik elleri ve 36,5 cm'lik ayakları ile adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdıran Sultan Kösen, Suriye Uyruklu eşi Merve Dibo ile boşandı.

Dünyanın en uzun adamı Suriye Uyruklu Merve ile yollarını ayırdı

                                    Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-2 m 51 cm'lik boyu, 27,5 cm'lik elleri ve 36,5 cm'lik ayakları ile adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdıran Sultan Kösen, Suriye Uyruklu eşi Merve Dibo ile boşandı.

1982 Yılında Guinnes  rekorlar kitabında  yeryüzünde en uzun adam olarak tescillenen Mardinli Sultan Kösen, 6 yıl önce Suriye uyruklu Merve Dibo ile evlenmişti. Suriyeli Merve Dibo ile yollarını ayıran ve ayrılığa karar veren Sultan Kösen ayrılık nedenini ise açıklamadı.

Başta Türkiye’nin il ve ilçeleri olmak üzere dünyanın da bir çok ülkesini gezen Sultan Kösen Derik ilçesi Dede köyünden ayrılarak Mardin Merkez Yenişehir semtinde yaşamını sürdürmeye karar verdi. Tek isteğinin bir ev sahibi olmak olduğunu belirten Kösen, kendisine defalarca ev sözü verildiği halde söz verenlerin hiç birisinin sözünü yerine getirmediğini bu durumun da kendisini çok üzdüğünü söyledi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER