banner6

Eğitim Sen bayrağı Karagöz’e emanet

Eğitim Sen Adana Şubesi’nin 2 Mart tarihinde yapılan 9. Olağan Genel Kurulu’nun ardından yeni yönetime seçilen ve Şube Başkanı olan Ahmet Karagöz ve yönetimi dün kamuoyuna tanıtıldı.

Eğitim Sen bayrağı  Karagöz’e emanet

Eğitim Sen bayrağı

Karagöz’e emanet

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Eğitim Sen Adana Şubesi’nin 2 Mart tarihinde yapılan 9. Olağan Genel Kurulu’nun ardından yeni yönetime seçilen ve Şube Başkanı olan Ahmet Karagöz ve yönetimi dün kamuoyuna tanıtıldı. Yeni yönetimin tanıtıldığı salonda eski yönetimde yer aldı. Eğitim Sen Eski Başkanı Kamuran Karaca, yeni yönetime başarılar dileyerek her zaman onlara destek olacaklarını söyledi.

Burada konuyla ilgili bir açıklama yapan Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz, Pazar günü Süleyman Demirel’deki öğretmen evinde; siyasi partilerin, emek ve meslek örgütlerinin, demokratik kitle örgütlerinin, üye ve delegelerinin katılımıyla büyük bir olgunluk içerisinde tamamladıklarını söyledi. Bundan sonraki tüm sendikal süreçleri kurumsal kimliklerine yakışır şekilde hep birlikte öreceklerine inandıkları, mücadeleye devam edeceklerini kaydetti. Eski yönetimin deneyim ve tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceklerini dile getiren Karagöz, “ Eğitim Sen; eğitim ve bilim emekçilerinin ekonomik, demokratik, mesleki ve özlük haklarının insan onuruna yakışır şekilde iyileştirilmesiyle birlikte;  demokratik, kamusal, parasız, bilimsel, laik ana dilinde eğitim hakkını savunur. 100 yıllık TÖS-TÖPDER geleneğinden gelen Eğitim Sen aynı zamanda toplumsal muhalefeti örgütleyen, barış ve kardeşlik mücadelesini emek ve demokrasi mücadelesinde ayırmayan en dinamik örgüttür.” dedi.

Eski yönetim ve yeni yönetim her zaman birlik beraberlik içinde olacaklarını söyleyerek birbirlerine başarılar dileyip hatıra fotoğrafları çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2014, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42