banner6

Emeklilere “Paranızı geri alın” çağrısı

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, üyelerine bir çağrı yaparak, çeşitli bankalardan aldıkları ihtiyaç kredileri için kesilen dosya paralarının geri alındığını ve bunun için Avukat Çağrı Köseli’ye vekalet verilmesi gerektiğini söyledi.

Emeklilere “Paranızı  geri alın” çağrısı

ADANA(İLKHABER) – Yıllardan beri üyelerine çeşitli alanlarda hizmet veren ve emeklilerin bütçelerine “Çam sakıcı, çoban armağını” misali katkı sunmaya gayret eden Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi, şimdide üyelerinin çeşitli bankalardan aldığı ihtiyaç kredilerinden kesilen “Dosya Parası” adı altında alınan paranın geri alınabilmesi için Avukat Çağrı Köseli ile anlaştı.

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi toplantısında konuyla ilgili olarak emekli üyelere bilgi verildi. Dernek Başkanı Seyfi H. İyiyürek, dosya paralarının geri alındığını, bu amaçla kredi alan emeklilere yardım etmek ve işlerin daha kolay bir şekilde yürümesi için Avukat Çağrı Köseli ile anlaştıklarını ve vekalet vermek suretiyle haklarını arayabileceklerini söyledi. İyiyürek, avukat parasının ödenmeyeceğini belirterek, vekaletlerin toplu olarak verilmesi halinde de maliyetin çok az olacağını sözlerine ekledi.

Adana Barosu’na kayıtlı Avukat Çağrı Köseli ise, bankalardan kredi alan emeklilerin dosya paralarını geri alabileceğini ifade ederek, şunları dedi:

“Sizler çeşitli bankalardan 2004 tarihinden bu yana aldığınız ihtiyaç, ev ve binek aracı kredileri için bir dosya parası ödediniz. Bankaların sizlerden aldığı bu paralar yasal değildir ve bu parayı geri alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey aldığınız kredinin dekontunu bankadan almanızdır. Bankalar bu talebinizi karşılamak zorundadır. Bazı bankalar dekont karşılığında sizden bir miktar para istese de onu bile alabiliriz. Kredi başvurunuzda sizlerden alınan sigorta paralarını geri isteyemiyoruz. Sizin getireceğiniz dekont ile bana bir vekalet vereceksiniz. Sizlerden aldığımız vekaletlerle Tüketici Mahkemeleri’ne başvuruda bulunacağız. Aşağı yukarı 8-9 ay sonunda da bu paraları geri alabileceksiniz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2014, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER