banner6

Emin Doğan yeni öykü kitabıyla okurlarıyla buluştu

Eğitimci Yazar Emin Doğan, yeni öykü kitabı “Ben Onu Çok Sevdim” adlı öykü kitabıyla okurlarıyla buluştu. Morena yayınevinden çıkan ve Çukurova Ekin Kitap Kırtasiye de düzenlenen kitabın imza gününe yaklaşık beş yüz kişi katıldı. Yoğun bir kalabalıkta üç saat boyunca kitaplarını imzalayan Doğan, tatlı bir yorgunluk olduğunu belirtti.

Emin Doğan yeni öykü  kitabıyla okurlarıyla buluştu

ADANA (İLKHABER) - Eğitimci Yazar Emin Doğan, yeni öykü kitabı “Ben Onu Çok Sevdim” adlı öykü kitabıyla okurlarıyla buluştu. Morena yayınevinden çıkan ve Çukurova Ekin Kitap Kırtasiye de düzenlenen kitabın imza gününe yaklaşık beş yüz kişi katıldı. Yoğun bir kalabalıkta üç saat boyunca kitaplarını imzalayan Doğan, tatlı bir yorgunluk olduğunu belirtti.

İmza günü Adana da 30 yıldan bu yana Milli Eğitim camiasında yöneticilik ve öğretmenlik yapanların bir araya gelmesine de bir vesile oldu. İmza gününe, halen çalışan ve emekli olan il milli eğitim ve ilçe milli eğitim müdür ve şube müdürleri, maarif müfettişleri, yüze yakın okul müdürü, öğretmen ve vatandaşlar katıldı. Çukurova Üniversitesinden Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Doğanay, Eğitim Bilimleri Fakültesinden Oğuz Kutlu da imza gününe katılanlar arasındaydı. Gazeteciler, yazar ve şairler de imza gününde Emin Doğan’ı yalnız bırakmadı.

Yaklaşık 30 yıldır Adana da eğitim yöneticiliği yapan Emin Doğan, Eğitim camiasının sevilen, sayılan, saygı duyulan simalarından biri. Yaptığı hizmetlerle Adana da kendini kanıtlamış özellikle okul öncesi eğitimde sözüne güvenilen otoritelerden biri.

Altıncı kitabını çıkarmanın sevincini yaşadığını söyleyen Doğan’ın 4 öykü, 1 şiir, 1 de kişisel gelişim kitabı bulunuyor. Son öykü kitabı “Ben Onu Çok Sevdim”in çok ilgi gördüğünü belirten Doğan, bu öykünün bir sinema filmi olması için yapımcı arayışlarının da sürdüğünü söyledi. “Ben Onu Çok Sevdim” öykü kitabının bir ustalık eseri olduğunu belirten Doğan, kitap içerisindeki 10 öykünün insanların yüreklerine dokunduğunu söyledi. Kendini daha çok öykü dalında başarılı bulduğunu söyleyen Doğan, yerel yazarlara pek sahip çıkılmadığını da belirtti. Çukurova’nın nice ünlü yazarlar, şairler, sanatçılar yetiştirdiğini söyleyen Doğan, ilgisizlik yüzünden çok büyük bir bölümünün bir süre sonra Adana’yı terk edip İstanbul’a yerleştiğini belirtti. Adana’lı yerel yazar ve şairlere sahip çıkıldığı takdirde yapılacak projelerle şehrin kültürel yapısına çok büyük katkılar sunulabileceğini belirten Doğan, başta Adana Valiliği, İl kültür ve turizm müdürlüğü ve belediyelere büyük görevler düştüğünü söyledi.

Emin Doğan’ın kitaplarının isimleri ve türleri şöyle:

1-Ben Onu Çok Sevdim-öykü

2-Karadut-öykü

3-Mutlu Aile Mutlu Çocuk-Aileler için kişisel gelişim

4-Kırmızı Kız-öykü

5-Yeşilim-öykü

6-Badem Çiçekleri-şiir

Yazdığı tüm öykülerde Adana, Antakya, Çukurova ve Amik ovasında yaşayan insanların dramlarına değinen Doğan, kitaplarında yörenin tüm kültürel değerlerinin de yer aldığını söyledi. Halen biri roman biri de öykü olmak üzere iki kitap çalışmasının devam ettiğini belirten Emin Doğan yazmayı “Kendini aramak” olarak görüyor.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki Doğan
Zeki Doğan - 12 ay Önce

Başarılarının devamını diliyorum kardeşim

Fatma yıldız
Fatma yıldız - 12 ay Önce

Harikasınız tek kelimeyle

ibrahim sağlam
ibrahim sağlam - 12 ay Önce

Emin Doğan Bey, çok değerli bir yazar... emeğine sağlık diyor ve başarılarının devamını diliyorum...

Orhan Çakay
Orhan Çakay - 12 ay Önce

Tebrikler...

Birol yüceol
Birol yüceol - 12 ay Önce

Sayın hocam ben onu çok sevdim ger

Birol yüceol
Birol yüceol - 12 ay Önce

Sayın hocam tek kelimeyle harika bu ülkede bu coğrafyada yaşamış her insanın kendinden yaşanmışlığından birşeyler bulacağı filimlere konu olmuş onlarca filmlerden çok daha güzel olacaktır inanıyorum yolun açık olsun yaşanmışlıklarımızı bize yaşattığın için çok teşekkür ediyorum sevgilerimle

SIRADAKİ HABER