banner6

Endişelendiren manzara

Adana’da pandemi döneminde bu kadarda olmaz dedirten görüntüler yaşandı. Bir mağazada gerçekleşen indirim nedeniyle metrelerce kuyruk oluştu. Kuyruktaki kişilerin sosyal mesafe kuralına dikkat etmedikleri dikkatlerden kaçmadı.

Endişelendiren manzara

BAYRAM BULUT

ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Adana’da pandemi döneminde bu kadarda olmaz dedirten görüntüler yaşandı. Bir mağazada gerçekleşen indirim nedeniyle metrelerce kuyruk oluştu. Kuyruktaki kişilerin sosyal mesafe kuralına dikkat etmedikleri dikkatlerden kaçmadı.

KOVİD-19 salgını ülkemizde etkisini göstermeye devam ediyor. Günlük binlerce kişinin testi pozitif çıkarken, yüzlerce kişi ise hayatını kaybediyor. Ancak alınan önlemler, yapılan uyarılar hala bazı kişiler tarafından dikkate alınmıyor.

YOĞUNLUKLAR

Son olarak Adana’da haftanın ilk gününde objektiflerimize yansıyan fotoğraf kareleri durumun rehavetini bir kez daha gözler önüne serdi. Banka önlerinde sosyal mesafe kuralına uymadan sıra bekleyenler, parklarda iç içe oturarak maskesini çenesinin altına indirenler oldu.

HESABA KATILMAYAN KUYRUK

Bir giyim mağazası ise ürünlerinde indirip yaptı. Adana’nın Seyhan İlçesi Reşatbey Mahallesi’nde bulunan mağazanın indirip yaptığını duyanlar, sabah saatlerinden itibaren soluğu mağazanın önünde aldı. Mağaza yetkilileri pandemi nedeniyle işyerinin içerisine sayılı müşteri kabul etti. Ancak hesaba katılmayan durum ise mağazanın dışı oldu.

SOSYAL MESAFE HİÇE SAYILDI

Mağazanın dışında uzun kuyruklar oluştu. Metrelerce uzayan kuyruk uzadıkça uzamaya devam etti. İlk saatlerde sosyal mesafe kuralına uyan kuyruktaki kişiler bir süre sonra bu kurala aldırış etmeden iç içe durmaya başladı. Pandemi döneminden geçilen günlerde bu denli insanların iç içe durması görenleri şaşkına çevirdi.

ÇOCUKLARIYLA KUYRUKTA BEKLEDİLER

Kuyrukta bulanan bazı kadınların ise çocuklarıyla birlikte bekledikleri dikkatlerden kaçmadı. Çocukların kuyrukta beklerken maske takmadıkları ve hatta bazı çocukların yiyecek ve içecek tükettikleri görüldü. İndirimli ürünlerden alanların mağazadan ayrıldıkça kuyrukta ki kişiler sırayla içeriye alınmaya devam etti.

Atatürk Caddesi önünde bir bankanın önünde de kuyruk oluştuğu görüldü. Bankada işlem yapmak kişilerin sayısı fazla olunca müşteriler belirlenen sayı kadar içeri alındı. Bankanın kapısının önünde kalan vatandaşlar ise sosyal mesafe kuralına uymadan bankanın kapısına adeta yapışacak şekilde beklemeye koyuldu. Bu anlar objektiflerimize yansıdı.

YOLDAN GEÇENLER ŞAŞIRDI

Yoldan geçen vatandaşlar durumun şaşkınlığını yaşadı. Vatandaşlar, “Pandemi döneminde olmaması gereken bir manzara bu. İndirim uğruna insanlar hayatlarını riske atıyorlar. İç içe duruyorlar. Allah korusun birinde virüs olsa hepsine bulaşır. İnsanlar rehavete kapılmışlar resmen. Çocuklarıyla birlikte gelip kuyruğa girenler var. Çocukların yüzünde maske bile yok.” ifadelerini kullandılar.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER