banner6

Engelliler sokak şenliğinde buluştu

Engelliler Haftası nedeniyle Çukurova Belediyesi ve Yeni Duyum Eğitim ve Rehabilitasyon Eğitim Merkezi işbirliğiyle ile sokak şenliği düzenlendi.

Engelliler sokak şenliğinde buluştu

Engelliler sokak şenliğinde buluştu

 

  ADANA (İHA) - Engelliler Haftası nedeniyle Çukurova Belediyesi ve Yeni Duyum Eğitim ve Rehabilitasyon Eğitim Merkezi işbirliğiyle ile sokak şenliği düzenlendi. 

  Toros Kapalı Semt Pazarı'nda düzenlenen şenliğe Adana'da faaliyet gösteren bir çok rehabilitasyon okulu da katılarak destek verdi.

  Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Çukurova Kaymakamı Abdulhamit Erguvan ile Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan'ın da katıldığı şenlikte engelli çocuklar dans ve halk oyunları gösterileri ile müzik dinletisi ve çeşitli yarışmalar yaptı.

  Engellilerin de toplumun birer bireyleri olduğunu söyleyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, "Türk milleti engellisiyle engelsiziyle bir bütündür. Bu bütünlüğü ve bu kardeşliğe her zaman sahip çıkacağız. Engellilere yaşanabilir bir dünya bırakmak için el birliği ile çalışacağız" dedi.   Engellilerin toplumsal hayatlarını kolaylaştıracak, geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak tüm koşul ve imkanların oluşturulması gerektiğini ifade eden Başkan Yıldıray Arıkan, Çukurova ilçesinde tüm engellilerin faydalanabileceği modern bir tesis yapacaklarını açıkladı. Tesisin çok kapsamlı olacağını belirten Arıkan, şenliğe katılan engelli yakınlarını projeye fikirleriyle katkıda bulunmaya çağırdı.

  Şenliğe katılan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile beraberindekiler gösterileri izledikten sonra şenlik yerindeki stantları gezdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42