banner6

Erbek: Türkiye'nin iyi yetişmiş hukukçulara ihtiyacı var

Özel Akdeniz Okulları Kariyer Günleri'ne Adana Baro Başkanı Erbek'i konuk etti

Erbek: Türkiye'nin iyi yetişmiş  hukukçulara ihtiyacı var
Erbek: Türkiye'nin iyi yetişmiş  hukukçulara ihtiyacı var

 

   ADANA (İHA) - Adana Baro Başkanı Av. Aziz Erbek, Akdeniz Okullarının, lise öğrencilerini meslek seçimi konusunda doğru karar vermelerini sağlamak amacıyla düzenlediği Kariyer Günleri'nin konuğu oldu. 

  Erbek, öğrencileri hukuk fakülteleri ve hukuk alanında görev yapan meslekler hakkında bilgilendirdi. Daha sonra öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Erbek, İstanbul Hukuk Fakültesi'nde okuduğu yıllara dair anılarını da paylaştı.

  Bir şeyi gerçekten isteyince başarısız olmanın söz konusu olmadığına değinen Aziz Erbek, "Ben lise yıllarında hukuk okumak istiyordum. O dönem aldığım puanla tıp fakültelerine de yerleşebiliyordum ama tercihim hukuk oldu. İsteyince oluyor yeter ki isteyin. Mutlaka üniversiteyi okuyun arkadaşlar" dedi. Erbek, üniversite yıllarının insanı olgunlaştığına değinerek, hayalinin Adana'da baro başkanı olmak olduğunu ve bu hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

  Akdeniz Okulları öğrencilerine gelecekteki mesleklerini seçmeleri açısından iyi bir örnek teşkil eden Baro Başkanı, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Amacımız Türkiye'ye iyi yetişmiş, donanımlı hukukçular kazandırmak. Akdeniz Okulları'da okuyan öğrenciler bunu fazlasıyla yapabilecek durumdasınız. İyi bir hukukçu olma vizyonla bu işe başlarsanız, sizin sayenizde ülkemiz değerli hukukçular kazanmış olacak, hukuk fakülteleri de kendilerinden bekleneni yerine getirmiş olacak."

  Erbek, öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

  Seminerin moderatörlüğünü üstlenen Eğitim Direktörü Esat Ergün ile Lise Müdürü Mahir Karaca, seminerin bitiminde Baro Başkanı Erbek'e çiçek vererek, teşekkür ettiler.

  Özel Akdeniz Okulları Genel Müdürü  ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Aycan Aktürk de, Baro Başkanı Erbek'e okulun rozetini taktı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42