banner6

Erdinç: Biz kardeşliği Peygamber Efendimizden öğrendik

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç 'Kutlu Doğum Haftası' nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Erdinç: Biz kardeşliği Peygamber Efendimizden öğrendik

Erdinç: Biz kardeşliği Peygamber Efendimizden öğrendik

 

 

 

SULTAN ÖRNEK

 

ADANA(İLKHABER(-Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç ‘Kutlu Doğum Haftası'nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

“Kutlu Doğum Haftasının 2012 yılı ana temasını, Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.S.)’in, ‘Kardeşlik Hukuku ve Kardeşlik Ahlâkı’ oluşturmaktadır. Zira biz kardeşliği ondan öğrendik. Peygamber Efendimizin doğumunun 1441. yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Kutlu Doğum Haftası'nı bir kez daha idrak ediyor olmanın mutluluğunu milletçe yaşıyoruz.” diyen AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, “Peygamber Efendimiz bize kardeşliğin sadece bir edebi söylem olmadığını öğretti. İnsanları Doğulu-Batılı, Arap-Acem, Türk-Kürt, kadın-erkek, zengin-fakir, şehirli-köylü, işçi-memur, eğitimli-eğitimsiz, kariyerli-kariyersiz gibi sınıflara ayırmanın yanlış olacağını da yine Peygamber Efendimiz öğretti.”dedi.

Erdinç mesajına şu şekilde devam etti; “Tüm bu yapay sınıflandırmaları, iman kardeşliğinin potasında nasıl eriteceğimizi de bize O öğretti. İnsanlık hakikî kardeşliğin tadına Onunla vardı. Hz. Muhammed (S.A.S) bize kardeşi kardeşe bağlayan en yüce değerin sadece sevgi, ilgi ve muhabbetin olmadığını, aynı zamanda bir hak olduğunu bildirdi. Bugün bize düşen görev; insanların bir birine olan kardeşliğine mani olacak duygu ve yönelişlerden uzak durmak ve bu durumdan arındırmaya çalışmaktır. Ayrıca sadece Müslümanların değil, dünyadaki tüm insanların yüreklerinde kardeşliği pekiştirecek hususiyetleri inşa etmek ve bu inşaya yöneltmektir.

Ben, bu duygu ve düşünceler içerisinde yaşamaya başladığımız ve ‘Kutlu Doğum Haftası'adını verdiğimiz bu müstesna günlerin, sadece bu günlerle sınırlı kalmamasını diliyor, tüm İslam alemi ve tüm insanlık için barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER