banner6

Erdoğan 442.3 milyon TL değerinde 77 tesis açtı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kardeşliğini bozmak, huzurunu kaçırmak isteyenlerin başarılı olamayacaklarını ifade ederek, "Yolumuza halkımızla birlikte emin adımlarla yürüyeceğiz" dedi.

Erdoğan 442.3 milyon TL değerinde 77 tesis açtı
Erdoğan 442.3 milyon TL değerinde 77 tesis açtı

 

   ADANA (İHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin kardeşliğini bozmak, huzurunu kaçırmak isteyenlerin başarılı olamayacaklarını ifade ederek, "Yolumuza halkımızla birlikte emin adımlarla yürüyeceğiz" dedi.

  Başbakan Erdoğan, Adana'da Vali Hüseyin Avni Coş'u makamında ziyaret ettikten sonra yeni Numune Hastanesi önünde düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan, burada toplam 442 milyon 268 bin 52 TL'lik yatırımla hayata geçirilen; 606 yatak kapasiteli Numune Hastanesi ile birlikte 289 derslikli 13 okul, 6 sulama tesisi, 4 içme suyu projesi, 4 spor sahası, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi ile Kozan Organize Sanayi Bölgesi'nde özel sektör tarafından yapılan sanayi tesislerinin açılışın˝

gerçekleştirdi. Eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte açılışa katılan Başbakan Erdoğan'a, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de eşlik etti.  

 

  "BİRİLERİ LAF ÜRETİR AMA BİZ HİZMET ÜRETİRİZ" 

  Törende bir konuşma yapan Recep Tayyip Erdoğan, "Birileri laf üretir, biz ise hizmet üretiriz. İşte Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi huzurlarınızda. 606 yataklı dev ve modern bir hastane hizmetinizde. Bu yetmez, çok daha büyüğü geliyor. Yine Yüreğir ilçemizde bin 500 yatak kapasiteli 'Şehir Hastanesi'ni yine Adanalıların hizmetine sunacağız, bu konudaki çalışmalar bu yıl başlayacak" dedi.

 Kamu ve özel sektör yatırımlarıyla birlikte gerek Adana'nın, gerek Türkiye'nin daha iyi bir noktaya taşındığını kaydeden Erdoğan, tüm bunların da Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılına denk gelen 2023 yılı için konulan hedeflere ulaşılabilmesi noktasında önemli adımlar olduğu yorumunda bulundu.

 

  "BARIŞIN, HUZURUN, DOSTLUK VE KARDEŞLİĞİN DEĞERİNİ İYİ BİLİRİM" 

  Barışın önemine vurgu yapan Erdoğan, "Barışın, huzurun, dostluğun, kardeşliğin, insanı sadece insan olduğu için sevmenin değerini biliyorum. Farlılıkların nasıl bir zenginliğe dönüştürüleceğine şahit olan Adana, toprağın sunduğu bereketi de, fabrikanın sağladığı üretim güncünü de çok iyi bilir. Bizim 2023 yıl için tahlil ettiğimiz Türkiye'yi, bu nedenle Adana çok iyi anlar. Biz de Adana'nın ne istediğini, ne arzu ettiğini çok iyi biliyoruz. Karayolu, havayolu, demiryolu, sağlık, spor tesisleri ile

Adana'yı geleceğe hazırlayacak yatırımları süratle yapıyoruz. Bugün açılışını yaptığımız tesisler bunun sadece numunesi. Adana'nın büyüklüğüne yakışır, yeni yatırımları gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

 

  "KARDEŞLİĞİMİZİ BOZUP HUZURUMUZU KAÇIRMAK İSTEYENLER VAR" 

  Türkiye büyüdükçe, insanların refah seviyesi arttıkça bundan rahatsız olanların, yaşanan bu gelişmeleri 'tehlikeli' olarak gördüklerini ve boş durmadıklarını söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 "Kardeşliğimizi bozmak, huzurumuzu kaçırmak için çalışıyorlar. Ama boşuna uğraşıyorlar, bunu asla başaramayacaklar. Bundan sonra Türkiye demokrasi ve özgürlük yolunda bir adım dahi geriye atmayacak. Hep ileriye doğru yoluna devam edecek. Aynı şekilde bugüne kadar vergilendirilen ekonomik kazançlarda en küçük bir gerileme olmayacak. Son 9.5 yılda Türkiye'yi nasıl 3 kat büyüttüysek, 2023 yılında Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için hep birlikte yürüyeceğiz. Bugüne kadar

neyi başardıysak milletimizle birlikte başardık ve başarmaya da devam edeceğiz. Yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Demokrasimizi güçlendirmek, ekonomimizi geliştirmekle emin adımlarla yürüyeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER