banner6

Erkan’da Cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyetin kuruluşunun 97’nci yıldönümü Adana’nın eğitimdeki yükselen değeri Erkan Koleji’nde de büyük coşku içerisinde kutlandı.

Erkan’da Cumhuriyet coşkusu

 ADANA (İLHABER)-Cumhuriyetin kuruluşunun 97’nci yıldönümü Adana’nın eğitimdeki yükselen değeri Erkan Koleji’nde de büyük coşku içerisinde kutlandı.

 Erkan Koleji öğrencileri, Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı okul kampüsündeki tören alanında maskeli ve sosyal mesafeli olarak yerlerini aldılar. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrağımızın çekilmesiyle başlayan törende, öğrenciler ve öğretmenler günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar, şiirler okudular. Erkan Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerinin Cumhuriyet Oratoryosu’nun  ardından tören 10’ıncı Yıl Marşı’nın seslendirilmesi ile son buldu. Atatürk resimli ve Türk bayraklı tişörtleriyle törene katılan öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte marşı seslendirirken, ellerindeki Türk bayraklarını da coşkuyla salladılar. Törende konuşan Erkan Eğitim Kurumları Genel Kooordinatörü İzzettin Yüzçelik, “Cumhuriyet’in çocukları” diye seslendiği öğrencilerin bayramlarını kutlayarak, “Cumhuriyet insanca yaşamaktır, kardeşliktir, barıştır, vatandaşlık ruhudur, merhamettir, insandır, özgüveni olan gençleri yarınlara hazırlamak, üretmek, paylaşmak, başarmaktır. Ulu Atatürk, cumhuriyeti kurarak bize millet olma şerefini ihsan etti. Yaşasın cumhuriyet” dedi.

BAYRAM BULUT

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER