banner6

Eşi ameliyat olamazsa kör olacak

Yakalandığı şeker hastalığının ilerlemesi ile kör olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Şükriye Kırpık (46) şimdi son çaresi olan hastanede tedavi olmayı istiyor, ama maddi durumu buna el vermiyor.

Eşi ameliyat olamazsa kör olacak

Eşi ameliyat olamazsa kör olacak

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Adana’da yaşayan Şükriye Kırpık (46) yakalandığı şeker hastalığının ilerlemesi ile kör olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Şükriye Kırpık 11 yıl önce şeker hastalığına yakalandı. Şeker hastalığı gün geçtikçe artan Şükriye Kırpık’ta zaman zaman görme kayıpları yaşamaya başladı. Doktora gittiğinde doktor ilaç tedavisi önerdi. Ancak kullanılan ilaçlar bir süre sonra tedaviye cevap vermemeye başladı. Görme bozuklukları devam eden Şükriye Kırpık’ı eşi emekli eşi Abdullah Kırpık bir hastaneye götürerek muayene ettirdi. Şekerinin yükselmesi ile görme bozuklulukları devam eden Kırpık’a doktor Bursa’da bir hastane olduğunu orada tedavi olabileceğini söyledi. Kırpık Ailesi hastaneyi aradıklarında ise kendilerine yaklaşık olarak 20 Bin Lira fiyat çıkabileceği söylendi. Maddi durumu el vermeyen aile tedaviyi nasıl yaptıracağını kara kara düşünmeye başladı.

Abdullah Kırpık, eşinin 11 yıldan beri hasta olduğunu belirtti. Doktora götürdüğünü ilaç tedavisi uygulandığını aktaran Kırpık,  “Bir ton ilaç verdiler. Anjiyo yaptılar ama hiçbiri çare olmadı. Görme alanı daralıyor gözünde kör olmak üzere. En son dün gittim doktara. Doktor bize, “son bir şansı var sizi Bursa’ya göndereyim” dedi.  Hastanenin telefonunu aldım. Telefon açtım 250 TL muayene ücreti istediler. Geri kalan masrafları da buraya gelmeniz gerekiyor, tetkiklerin yapılması gerekli denildi. Ne kadar olur diye sorduğumda 20 Bin Liraya kadar çıkabilir dediler. Ama benim gücüm yok. Nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bize uzanacak bir yardım eli bekliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER