banner6

Esnaf sorunları çözülecek

Ak Parti Adana İl Başkanı Yağcı, Adana ESOB'u ziyaret etti, esnaf sorunlarını dinledi

Esnaf sorunları çözülecek
Esnaf sorunları çözülecek

 

  ADANA (İHA) - AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ve Adana Şoförler Odası Başkanı Kazım Barışık'ı ziyaret ederek, esnaf sorunlarını dinledi, çözüm konusunda destek sözü verdi. 

  AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk, Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak ile il yönetim kurulu üyelerinin katıldığı ziyarette Yağcı'yı, Birlik Başkanı Barışık ve yönetim kurulu üyeleri ile esnaf odası başkanları karşıladı. Başkan Yağcı, AK Parti İl Başkanlığı'na yeniden seçildikten sonra kendisini kutlayan Birlik Başkanı Barışık'a teşekkür ziyaretine geldiklerini söyledi.

  Sohbet havasında geçen ziyaret sırasında Birlik Başkanı Kazım Barışık, esnafın içinde bulunduğu sıkıntılarla ilgili konuları ana başlıklar halinde açıklayarak bunların giderilmesi için yardımcı olunmasını istedi.

  Özellikle, adliye önünde durakları bulunan taksici esnafının çalışma haklarının Adaleti Güçlendirme Vakfı araçları çalıştırılarak ellerinden alındığını, aslında mahkeme kararıyla araçların men kararı bulunmasına rağmen uygulamanın devamının kendilerini son derece üzdüğünü belirten Barışık, onlarca taksici esnafının ekmeğine mani olan bu sıkıntının acilen giderilmesini istedi.

  Barışık, gemilere, yatlara verilen indirimli akaryakıt örneğinde olduğu gibi toplu taşımacı ve nakliyeci esnafının da indirimli akaryakıttan yararlandırılmasını isteyerek bu mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğini bildirdi ve sorunları içeren bir dosya takdim etti.

  Yağcı, AK Parti olarak esnaf ve sanatk‚ra önem verdiklerini ve buna devam edeceklerini ifade ederken, "Ben de sizden biriyim. Benim babam da esnaftı. Esnaf çocuğuyum. Benim milletvekilliği yaptığım dönemde çıkartılan bir yasayla denizlerimizdeki ticaret hacminin arttırılmasına yardımcı olmak üzere düşük fiyatlı mazot satılması için düzenleme yapılmıştı. Ancak bunun da maalesef istismara yol açtığını sonradan gördük. Düşük fiyatla aldığı mazotu kıyıdan açılarak açıkta kendisini bekleyen bir başka gemiye aktararak hiç çalışmadan para kazananların olduğu ortaya çıktı. Burada amaç gemilerimizin İtalya, Yunanistan ve diğer ülke gemileriyle rekabetini sağlamaktı. Dürüst çalışanlar kadar, maalesef bundan çıkar sağlayanlarda çıktı. Burada sizin talebeniz doğru ancak bunda da istismar olmaz diyemeyiz. Ancak bunun önüne geçecek formüller üretilerek gereğinin yapılması sağlanabilir" diye konuştu.

  Yağcı, insanların yapılan birçok iyi işe karşı çıkmalarından yakınarak yapılması zorunlu olan enerji konusunda bile engellerle karşılaştıklarını öne sürdü. Elektriğin, hidroelektrik santralleri başta olmak üzere, termik santraller ve nükleer santrallerden karşılandığını anımsatarak santrallerin yapılmaması durumunda enerji açığı olacağını ve bununda dış alımla elde edilmesinin çok daha fazlaya mal olacağını ve dışa bağımlı kalınacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER