banner6

Esnafın sorunları yetkililere bildirildi

Adana Kasaplar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Korona virüsü nedeniyle esnafının olumsuz etkilenmesi konusunu ilgili kurum ve kuruluşlara ilettiklerini söyledi.

Esnafın sorunları yetkililere bildirildi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Kasaplar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Korona virüsü nedeniyle esnafının olumsuz etkilenmesi konusunu ilgili kurum ve kuruluşlara ilettiklerini söyledi.

Tüm dünyayı saran ve ülkemizde de görülen Korona virüsü vakası ile mücadele sürüyor. Vatandaşlar evde kal çağrısına uyarken, bazı esnaflar yaşanan durum nedeniyle alış verişlerin düştüğünü yönünde dert yakınıyor. Adana Kasaplar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Korona virüsü nedeniyle kasap esnafına destek ve teşvik verilmesini istemişti.

Yaşanan olumsuz süreçten etkilenen kasap esnafı ve diğer esnafların durumlarını , yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini  ilgili bakanlığa ve TESK’e bildirdiklerini işaret eden Yağmur, “Korona virüs tedbirleri sonucunda olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkârın sorunları ve çözüm önerileri bakanlığımıza, TESK'e, federasyonumuza  ve diğer kurum ve kuruluşlara bildirilmiştir. Bu sürecin en az zararla atlatılması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Umarım olumlu sonuçlar alır, esnaf ve sanatkârımızın yüzünü güldürürüz.” İfidelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER