banner6

Eşsiz güzelliği yosunlar sarıyor

Seyhan Nehri’nin muhteşem manzarası görenleri büyülüyor. Ancak son dönemde suyun içerisinde bulunan yosunlar aşırı büyüdüğü ve suyun üzerine kaplamaya başladığı görüldü.

Eşsiz güzelliği  yosunlar sarıyor

Selma ATAŞ /ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) - Seyhan Nehri’nin muhteşem manzarası görenleri büyülüyor. Ancak son dönemde suyun içerisinde bulunan yosunlar aşırı büyüdüğü ve suyun üzerine kaplamaya başladığı görüldü.

Adana’nın Seyhan ve Yüreğir İlçelerini birbirine bağlayan Seyhan Nehri görüntüsüyle görenleri adeta büyülüyor. Yürüyüş parkuru, yeşil alanları ve Seyhan Nehri’nin eşsiz manzarasının aynı anda birleştiren alanlar, vatandaşların stres atmak için gittikleri yerler arasında yer alıyor.

Nehir içerisinde bulunan ve her yıl uzayarak nehrin üzerine çıkan yosunlar bu yıl tekrar nehri kaplamaya başladı. Nehrin içerisinde birçok yeri kaplayan kötü görüntüler oluşturuyor. Her yıl Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yosunları temizleme çalışmalarının bu yıl henüz başlamadığı görüldü. Vatandaşlar yosunların daha fazla büyüyüp su üstüne çıktıkça koku yaydıklarını öne sürdü.

Yosunların yanı sıra nehrin içerisinde ördekler, martılar, kara bataklar bulunuyor. Martı sayılarının gittikçe arttığı Seyhan Nehri’nde vatandaşların yeni stres atma konusu ise martılara ekmek atmak oluyor. Dinlenmek ve stres atmak isteyenlerin uğrak yeri haline gelen Seyhan Nehri kıyısında vatandaşlar martılara ekmek vererek hem martıları besliyor hem de stres atıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2022, 18:30

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER