Eyyübiye kendi rekorunu kırdı

Eyyübiye ilçesi, Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin çalışmalarını Faruk Çelik önderliğinde sürdürdüğü 1 Kasım seçimlerinde Şanlıurfa'da en çok oy alan ilçe oldu.

Eyyübiye kendi rekorunu kırdı

Eyyübiye kendi rekorunu kırdı

 

 

SedatATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Eyyübiye ilçesi, Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin çalışmalarını Faruk Çelik önderliğinde sürdürdüğü 1 Kasım seçimlerinde Şanlıurfa'da en çok oy alan ilçe oldu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 1 Kasım Genel Seçimlerinde Eyyübiye’de partisinin kendi rekorunu kırdı. Eyyübiye bir kez daha AK Parti’nin Şanlıurfa'da en çok oy aldığı ilçe oldu. Başkan Ekinci, başarısını bir kez daha ispat etti. Kamuoyunda ‘’Şanlıurfa’nın en başarılı belediye başkanı’’ olarak gösterilmesini bir kez daha kanıtladı. 2014 yılında Şanlıurfa’nın büyükşehir olmasıyla birlikte yeni kurulan Eyyübiye ilçesinin AK Parti Belediye Başkan adayı olan Mehmet Ekinci, ilk başarısına yerel seçimde imza attı. En yakın rakibine 45 bin oy fark atarak, 78 bin oyla Eyyübiye’nin ilk belediye başkanı oldu. Kısa sürede Eyyübiye’de belediyesini kuran Ekinci, yaptığı hizmetlerle ve bürokratik tecrübesiyle kısa sürede kamuoyunda Şanlıurfa’nın en başarılı belediye başkanı gösterildi. Başkan Ekinci’nin başarısı sözde kalmadı, 7 Haziran Genel Seçimlerinde de başarısını ispat etti. 7 Haziran'da, Şanlıurfa’nın her ilçesinde AK Parti’nin oyu düşerken, bir tek Eyyübiye ilçesinde artış gösterdi. Ekinci’nin başarılı belediyecilik çalışmaları sandığa yansıdı ve Eyyübiye ilçesi 7 Haziran’da AK Parti’nin Şanlıurfa’da en çok oy alan ilçesi oldu.

Kendi rekorunu kırdı.

1 Kasım Genel seçimlerinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Faruk Çelik ile birlikte çalışmalarını sürdüren Ekinci, partisinin başarısı için yoğun çaba sarf etti. Gece gündüz demeden, Eyyübiye’yi karış karış gezen ve önemli ailelerin AK Parti’ye katılımını Faruk Çelik’in önderliğinde sağlayan Ekinci, bir başarıya daha imza attı. 1 Kasım Genel Seçimlerinde Eyyübiye, Şanlıurfa’nın en çok oy alan ilçesi oldu ve yeni bir rekora imza attı. 113 bin oyla AK Parti’nin Şanlıurfa ilçeleri içerisinde aldığı en yüksek oya ulaştı. Yüzde 78 oya tekabül eden bu sonuç, Eyyübiye’yi Şanlıurfa’da birinci yaptı. Başkan Ekinci, seçim sonrası Eyyübiyeli muhtarlarla selfi fotoğrafı çekti.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2