banner6

Farkındalık için Yeşil Giyin, Yeşil Işık Yak

Cerebral Palsy Türkiye - Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, 6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Gününe dikkat çekmek için herkesi yeşil giymeye davet ediyor. Farkındalık yaratmak için pek çok etkinliğe imza atacak olan Vakıf Cerebral Palsy bilinirliliğini artırmayı hedefliyor. Vakıf, ‘Yeşil’ rengi ile ilk farkındalık adımını atıyor. Yarın ‘Yeşil Giyin, Logonu Yeşil Yap, Yeşil Işık Yak’ mottolarıyla hareket ederek herkesi farkındalık yaratmaya davet ediyor.

Farkındalık için Yeşil Giyin, Yeşil Işık Yak

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Cerebral Palsy Türkiye - Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, 6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Gününe dikkat çekmek için herkesi yeşil giymeye davet ediyor. Farkındalık yaratmak için pek çok etkinliğe imza atacak olan Vakıf Cerebral Palsy bilinirliliğini artırmayı hedefliyor.

Her yıl 6 Ekim’de tüm dünyada, “Dünya Cerebral Palsy Günü”ne yönelik pek çok önemli proje hayata geçirilirken, bu yıl yine Cerebral Palsy farkındalığını arttırmak için birçok çalışmaya imza atacak olan Vakıf, ‘Yeşil’ rengi ile ilk farkındalık adımını atıyor. Yarın ‘Yeşil Giyin, Logonu Yeşil Yap, Yeşil Işık Yak’ mottolarıyla hareket ederek herkesi farkındalık yaratmaya davet ediyor.

Ayrıca 6 Ekim 2021 tarihinde ünlülerin yeşil giyeceği, markaların logolarını yeşil renk yapacağı ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, İga Kulesi, Water Garden Havuzu, Metropol İstanbul, Çamlıca Kulesi gibi İstanbul’un önemli binaları yeşil renkle ışıklandırılacak.

Dünya çapında 17 milyondan fazla insanı etkileyen Cerebral Palsy, 6 Ekim'de sesini duyurmak ve dikkat çekmek için birçok çalışma yapıyor. Konu hakkında konuşan Cerebral Palsy Türkiye - Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Genel Direktörü Nigar Evgin, “Yeşil, filizlenme, büyüme, hayatın en önemli süreci olan rahat nefes alma, ferahlama ve yaşamın yenilenmesini temsil eden renktir. Biz de Cerebral Palsy’li çocuklarımızın filizlenmesi için yeşil mottosuyla farkındalık yaratıyoruz. Sizleri de bu farkındalık hareketine destek olmanız için “yeşil” bir aksesuar ya da giysi ile bu iyilik hareketine eşlik etmeye davet ediyoruz. Cerebral Palsy farkındalığı yaratmak için #MilyonlarcaNedenVar, destek olmanız için #MilyonlarcaNedenVar, #MilyonlarcaNedenVar siz de bize katılın” dedi.

Evgin, “6 Ekim’de Cerebral Palsy’li çocuklara destek olmak için üç farklı yol var. Öncelikle bireysel olarak yeşil giyinip farkındalık yaratman mümkün. Kurumsal olarak da markalar, logolarını o gün için yeşil yaparak ya da kurum binalarını yeşil ışıklandırarak bilinirliğe katkı sağlayabilecek.

Tüm bu farkındalık çalışmalarını 6 Ekim’de kişisel ya da kurumsal sosyal medya hesaplarınızdan @cerebralpalsytr etiketleyerek ve #yeşilgiy #dünyacerebralpalsygünü #worldcpday #cerebralpalsy #milyonsebep hashtag’leri ile paylaşılabilir.

Cerebral Palsy nedir?

Cerebral Palsy, gelişimini tamamlamamış beynin doğum öncesi, doğum sırası veya doğum sonrası dönemde hasar görmesiyle oluşan, bebeklik ve çocukluk döneminde en sık rastlanan ancak buna karşın en az anlaşılan engellilik durumudur. Dünya genelinde 17 milyon Cerebral Palsy’li kişi yaşamaktadır. Türkiye’de her yıl 6.000’den fazla bebek Cerebral Palsy tanısı almaktadır.” Bilgilerine yer verdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER