banner6

FİAT AEGEA Şanlıurfa’da

Son zamanların en çok konuşulan otomobillerinden olan ve satış rekorları kılan Fiat Linea’nın yerini alacak olan Fiat Aegea’nın tanıtım toplantısı Fiat Önkol Otomotiv de yapıldı.

FİAT AEGEA Şanlıurfa’da

FİAT AEGEA Şanlıurfa’da

 

 

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Son zamanların en çok konuşulan otomobillerinden olan ve satış rekorları kılan Fiat Linea’nın yerini alacak olan Fiat Aegea’nın tanıtım toplantısı Fiat Önkol Otomotiv de yapıldı. Fiat’ın Fabrika Satış Direktörü Mahmut Karaca, Fiat Önkol Otomotiv Genel Müdürü Arif Önkol ile birlikte Şanlıurfa’da Fiat Aegea ile ilgili basın mensuplarına bilgi verdi. 

Son 5 yıldaki en büyük ticari yatırımımız.

Karaca Fiat Aegea’nın son 5 yılda Türkiye’de yaptıkları en büyük ticari yatırımları olduğunu söyledi. Aegea’nın yüzde 75’inin yerli bir araç olduğunu da ifade eden Karaca, aracın önümüzdeki yıl Hatchback ve Station Wagon modellerinin de geleceğini söyledi.

Araç 40 ülkede satılacak.

Aracın satışının 40 ülkede yapılacağını da ifade eden Karaca, “Bu çok önemli bir husus. Ülkemize önemli bir katma değer. İçinde bulunduğumuz gergin günlerin, barışın geleceği günlerde çok daha iyi sonuçlar göreceğiz.” dedi.

Türk tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı.

Aracın 5 kişilik bir aile aracı olduğunu da vurgulayan Karaca, şöyle konuştu:

“Araç Türk tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı. 5 kişilik bir aile aracı. 520 litrelik bir bagaj hacmi var. Yakıt tüketimi sınıfının en düşüğü. Araç hem B segmentine hem de C segmetine hitap eden bir araç. Ebat olarak C segmentine müadil, fiyat olarak da B segmentiyle müadil.  Yakıt tüketimi, parça bulunurluğu, servis maliyetleri açısından en avantajlı araç. Binek sınıfında eksiklerimiz vardı. Artık ürün gamımızı tamamlıyoruz. Bu araç 2017 yılına kadar bize liderliği getirecek. Çok gururluyuz. Aracın teknik özellikleriyle ilgili detaylı bilgiyi önümüzdeki günlerde Önkol Otomotiv basına bildirecektir.”

“ÖNKOL AİLESİYLE ÇALIŞMAKTAN GURURLUYUZ”

Açıklamasına çıtalarını Şanlıurfa’da yükseğe taşıyan Önkol Otomotive teşekkür ederek devam eden Karaca, “Önkol otomotivle çalışmaktan dolayı gururluyuz. Önkol ailesiyle ve Arif Önkol ile çalışmaktan kıvanç duyuyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Basın açıklamasında Fiat Özel Satışlar Müdürü Soner Çoklar ve Fiat Önkol Otomotiv Satış Müdürü Levent Kama da hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2015, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER