banner6

Fotoğrafçıların çektikleri fotoğraflar görenleri adeta büyüledi

Seyhan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Fotoğrafçılık Kursu’nda yaklaşık 8 aydır eğitim alan fotoğrafçı grubu, Fotoğraf Eğitmeni Mesut Demirci’nin Küratörlüğünde 20 Haziranda sergi açtı. Birçok sanatseverin ziyaret ettiği sergi yoğun ilgi gördü.

Fotoğrafçıların çektikleri fotoğraflar görenleri adeta büyüledi

Mehmet Emin Akçay

ADANA (İLKHABER)-Seyhan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Fotoğrafçılık Kursu’nda yaklaşık 8 aydır eğitim alan fotoğrafçı grubu, Fotoğraf Eğitmeni Mesut Demirci’nin Küratörlüğünde 20 Haziranda sergi açtı. Birçok sanatseverin ziyaret ettiği sergi yoğun ilgi gördü.

Seyhan ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katkılarıyla düzenlenen  Fotoğraf Sergisinin açılışı, 20 Haziran günü saat 18.00 da İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Kahya Demirhan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Necati Kameroğlu, Seyhan Halk Eğitim Müdürü Cavidan Gülnar Çeliğ, Seyhan Osman Gazi Ortaokulu Müdürü Ali Akarsu, Seyhan ÇEP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Saffet Alptekin ve Fotoğraf Eğitmeni Mesut Demirci  tarafından yapıldı.

Sergi açılışına;  Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cafer Esendemir,  Adana İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Şube Müdürü Ekrem Ulu, Yüreğir Belediyesi  Kültür Evleri Koordinatörü Ayla Kahyalar, Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği’nden Yusuf Öcel, Ertuğrul Ay, Muhittin Yüceli, İlhan Maraşlı, Ayhan Maraşlı, Fatma Gök Salt, Arkaplan Fotoğraf Derneği yöneticilerinden Mehmet Demirbilek, 12’ler Sanat Grubu Başkanı Tuncay Uğurel ve grup eğitmenleri, Fotoğrafya yöneticilerinden Haluk Akbaş, Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendika yöneticileri ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Atatürk Caddesinde bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu Taş Bina Fuaye Salonu’nda düzenlenen sergide kursiyerler; Canay Kara, Cemal Temel, Deniz Kağıt, F. Eylül Akar, Fırat Özerpalet, Galip Şahin, Göksun Gökçeli, Gülcan Kılınç Şahin, Lütfiye Bayhan, Mehtap Yılmaz, Mesut Aslan, Nurcihan Büyükyiğit, Özgül Sanal, Tülin Çelik ve Yasemin Önal tarafından çekilen toplam 45 fotoğraf sergilendi.

Sergiyle ilgili açıklama yapan Sergi Küratörü Mesut Demirci, 8 aylık eğitim sürecinde; ‘ışığı, renkleri ve fotoğraf tekniklerini öğrenmek amacıyla keyifli bir yolculuğa çıktıklarını’ belirterek şunları söyledi: “Teorik eğitimler dışında saha eğitimlerinde fotoğraf üretebileceğimiz güzel yerler gezdik. Üretebilmenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadık. Mutluluğumuzu bu sergi ile de paylaşmak istedik. Bu süreçte emeğini ve desteğini esirgemeyerek  yanımızda olan tüm arkadaşlarımıza ve kurum müdürlerimize çok teşekkür ediyorum.”

Ziyaretçilerin beğeniyle gezdiği ve oldukça ilgi gören sergi, 21 Haziran günü saat 18’te sona erecek.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER