banner6

Gazeteciler kadınlar için buluştu

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde kadın üyeleri için etkinlik düzenledi.

Gazeteciler kadınlar için buluştu

Gazeteciler kadınlar için buluştu

 

 

 

 

ADANA(İLKHABER) - Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC), 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde kadın üyeleri için etkinlik düzenledi. Çok sayıda kadın ve erkek gazetecinin katıldığı etkinlikte, kadınların ve kadın gazetecilerin sorunlarına dikkat çekilirken çözüm de istendi.

 

ÇGC Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılara seslenen ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, kadınların gününü kutlarken, eşitlik ve özgürlük mücadelesinde kadınların yanında durduklarını anlattı. ÇGC Yönetim Kurulu Üyesi Aliye Gültekin ise, kadınların ve kadın gazetecilerin sorunlarına değindi. Kadın gazetecileri hakları için mücadeleye çağıran Gültekin, herkesin dayanışma içerisinde olmasını istedi. Etkinlikte konuşan İlkhaber Gazetesi Yazıişleri Müdürü Süreyya Uri de, "Günümüzü kutlayamıyoruz. Kadınlar evde, sokakta, işyerinde şiddete maruz kalıyor ve öldürülüyor. Kadınların ve kadın gazetecilerin eşit, özgür ve işlerini özgürce yapabildikleri bir dünya istiyoruz." dedi.

 

Konuşmaların ardından ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, kadın gazetecilere kırmızı karanfil dağıttı. Etkinliğin sonunda katılımcılara döner-ayran ikram edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER