banner6

Gazetecilerle ortak projeye biz hazırız

ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, ÇGC Başkanı Cafer Esendemir'in şahsında Adana'da yayın yapan tüm basın kuruluşlarına duyarlılıklarından ötürü teşekkür etti

Gazetecilerle ortak projeye biz hazırız
Gazetecilerle ortak projeye biz hazırız

 

ADANA(İLKHABER) - Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Adana'da yayın yapan basın kuruluşlarının kendi görevleri dışında sosyal olaylara gösterdiği duyarlılıkla da önemli bir görev üstlendiğini belirtti. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nin (ÇGC) 37. kuruluş yıldönümü nedeniyle ÇGC Başkanı Cafer Esendemir'i ziyaret eden Sönmez, ÇGC'de karşılaştığı genç öğrencilere de Adanalılık ruhunu anlattı.

Adana Bahtiyar Vahabzade Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Ahmet Has, Sene Adıkutlu, Murat Acar, Feyza Özer ve Ömer Faruk Yaşat'la bir süre sohbet eden Sönmez, Adana'da yaşayan herkesin nereden geldiğine bakılmaksızın kentine sahip çıkması gereğine vurgu yaptı.

Adanalı olmanın ayrı bir heyecan gerektirdiğini kaydeden Sönmez, beyin göçünün önlenmesi için yeni nesillere büyük görevler düştüğünü kaydetti.

"GAZETECİLERLE PROJE GELİŞTİRMEK İSTİYORUZ"

ÇGC bünyesinde Adanalı gazetecilerle Adana eksenli proje geliştirmeye hazır olduklarını belirten Sönmez, son açıklanan teşvik sistemi nedeniyle Adana iş dünyasının moral bozukluğuna uğradığını ancak makro projelere yönelmek zorunda olduklarını dile getirdi.

Türkiye geneline bakıldığında teşvik sistemini doğru bulduğunu ancak Adana'ya çok yakın illerin daha çok teşvik alınabilecek 3. ve 5. bölgede yer almasının kent için bir handikap olduğunu vurgulayan Sönmez, şunları söyledi:

"Ülkemiz tabi ki bizi yakından ilgilendiriyor fakat Adana'da yaşayan, bu kent için uğraşan, vergisini veren, gönüllü olarak Adana'ya katkı koymak isteyen iş dünyası, Adana özelinde teşvik sisteminin değişmesini istiyor. Adana tüm alanlardaki altyapısıyla yatırım yapılabilecek özel illerin başında geliyor. İşsizlik rakamlarının yüksekliği de göz önüne alınırsa daha çok yatırıma ihtiyacımız var. Olumsuzluklara rağmen iş dünyası olarak makro projelere imza atmamız gerektiğini de belirtmek istiyorum. Örneğin üzerinde yoğun bir uğraş verdiğimiz, araştırma çalışmalarını sürdürdüğümüz Yerli Otomobil Üssü'nün kentimize kazandırılması bizim için büyük bir kazanç olacaktır. Açıklanan teşvik sistemine göre kentimizin hangi alanlara yönelmesi gerektiği üzerinde yoğunlaşmalıyız. Öte yandan Adanalılık ruhunu geliştirme projemiz de devam ediyor. Tüm dünya ülkelerinde yankı bulmasını istediğimiz 'I Love Adana' (Seni Seviyorum Adana) çalışmamızda logo yarışması düzenledik. Kısa süre sonra tanıtım çalışmalarına başlayacağız. Tüm bu konularda basın dünyasıyla birlikte çalışmaya hazırız."

ESENDEMİR, TEŞEKKÜR ETTİ

ÇGC'nin 37. kuruluş yıldönümünde kendilerine güç veren sivil toplum örgütlerine ve tüm kesimlere teşekkür eden Başkan Cafer Esendemir ise Adana için atılacak adımların en önünde yer almaya hazır olduklarını belirtti. Kentte ortaya çıkacak birlik ve beraberlik ruhunu isteyenlerin başında gazetecilerin geldiğini söyleyen Esendemir, "Adana'nın gelişimine katkı koymak için yoğun uğraş veriyoruz. Bu konuda ADSİAD ve diğer gönüllü sivil toplum örgütleriyle de Adana için Adanalı için çalışma ve proje yürütmeye hazırız" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER