banner6

Genç avukatların ruhsat heyecanı

Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 16 genç avukat düzenlenen törenle ruhsatlarını alarak mesleğe adım attı.

Genç avukatların ruhsat heyecanı

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 16 genç avukat düzenlenen törenle ruhsatlarını alarak mesleğe adım attı.

Adana Barosu Başkanlık odası ve Mahmut Esat Bozkurt salonunda düzenlenen ve pandemi nedeniyle sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uygun olarak yapılan törenlerde ruhsatlarını alan genç avukatların mesleğe adım atması heyecanı vardı.

Törenlerde Orhan Şimşek, Mine Yakız, Merve Oktay, Utku Uzun, Emine Uçarlı, Büşra Kalem, Rabia Biçer, Özgür Can Duran, Eda Cömert, Hayriye Hazal Yeşiltepe, Abdullah Cin, Ayşenur Özbayık, Alptürk Karabulut, Gözde Gülümsek, Muhammet Kağan Gültekin ve Büşra Nur Deniz’e ruhsatnameleri, Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş ve Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz tarafından takdim edildi.

Törende Adana 1. Ticaret Hakimi Fatma Uzun, Cumhuriyet Savcısı Rabia Çoban, çok sayıda avukat ve ruhsat alan genç avukatların birinci derece yakınları yer aldı.

Tören öncesi bir konuşma yapan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, genç meslektaşlarını tebrik ederek, bundan sonraki meslek hayatlarında başarılar diledi.

Genç meslektaşlarının meslek etiği ve kurallarına uygun davranacaklarına inancının tam olduğunu ifade eden Av. Veli Küçük, “Staj dönemini başarıyla tamamlayıp aramıza katılan, gücümüze güç katan siz meslektaşlarımı kutluyorum. Bununla beraber her zaman yanınızda olan, sizleri yetiştiren ailelerinizi de kutlar ve emekleri için teşekkür ederken, yanında stajyerlik döneminizi tamamladığınız büro avukatlarımıza da teşekkür ediyorum.

Meslek etiği ve kurallarına uygun davranacağınıza inancım tam olmakla beraber, bizlere güç katacağınıza eminim” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42