banner6

Girne Köprüsü’nde inşaat çalışmaları sürüyor

Adana’nın Seyhan ve Yüreğir İlçeleri’ni birbirine bağlayan Girne Köprüsü’nde genişletme çalışmaları sürüyor. Köprünün Aralık ayının sonuna doğru bitirilmesinin planlandığı öğrenildi.

Girne Köprüsü’nde inşaat çalışmaları sürüyor

 Bayram BULUT

Özel Haber

ADANA (İLKHABER)-Adana’nın Seyhan ve Yüreğir İlçeleri’ni birbirine bağlayan Girne Köprüsü’nde genişletme çalışmaları sürüyor. Köprünün Aralık ayının sonuna doğru bitirilmesinin planlandığı öğrenildi.

 D-400 Karayolu’nda trafik akışını rahatlatmak amacıyla Seyhan Nehri üzerindeki Girne Köprüsü’nün 52.5 metreye çıkarıp, 10 şeritli yol olarak hizmet vermesini sağlayacak projeye 2018 yılının kasım ayında başlamıştı.  Adana Büyükşehir Belediyesi, doğu-batı yönünde ulaşım veren D-400 Karayolu’nda taşıt trafiğini daha akışkan hale getirmek amacıyla planladığı Girne Köprüsü Rehabilitasyon Projesi 2019 yılında yapılan seçimlere kadar bitirilemedi. 

YAYA GEÇİTLERİ DE İKİ YILDIR YOK

O dönemde projeye göre, Seyhan Nehri üzerindeki 25 metre genişliğindeki Girne Köprüsü’nün her iki yanında bulunan 3,5 metre genişliğindeki yaya köprüleri yıkılmıştı. Yayaların güçlükle geçebildiği köprü üzerinde tam iki yıldır yaya geçidi bulunmuyor. 

  İNŞAAT ÇALIŞMALARI DURDURULMUŞTU

Seçimlere kadar bitirilemeyen köprü inşaatı, seçimi kazanan belediye tarafından da yeterli bütçe olmadığı için bir süre durduruldu. Aradan geçen zaman içerisinde ara ara çalışmalar yapılan köprü inşaatında son haftalarda çalışmalar hızlandı. Bu çalışmalar kapsamında köprünün genişletileceği kısımda bulunan köprünün ayakları tamamlandı. Köprünün güneyine bakan kısmının kolonlarının üzeri tamamen beton bloklarla kapatıldı. Köprünün kuzeyinde ise çalışmalar hala sürüyor.

ARILIK AYININ SONUNDA BİTİRİLMESİ PLANLANIYOR

Köprü inşaatının aralık ayında bitirilmesi planlanıyor. Köprünün genişletme çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise, yaya geçitleri köprüye eklenecek. Köprünün Aralık ayı sonuna kadar bitirilmesi planlanırken,  inşaat halindeki köprünün üzerinde yaya sirkülasyonunun fazla olduğu görüldü.  Köprüde inşaat nedeniyle yaya geçitleri olmadığı için vatandaşlar yolun içerisinden yürüyerek karşıdan karşıya geçmek zorun kalıyor. Yaşanan bu durum yayaların zaman zaman araçların altında ezilme tehlikesi geçirdiği görüldü.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER