banner6

“Göç etmek istemiyoruz”

Adana Termik Santral Karşıtı Platform Bileşenleri, Adana ve çevre illerde yapılmak istenen kömürlü termik santrallerin projelerinin “Göç olacak” endişesiyle iptal edilmesini istedi.

“Göç etmek istemiyoruz”

“Göç etmek istemiyoruz”


 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana Termik Santral Karşıtı Platform Bileşenleri, Adana ve çevre illerde yapılmak istenen kömürlü termik santrallerin projelerinin iptal edilmesini istedi.

Konuyla ilgili Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Adana Termik Santral Karşıtı Platform Bileşenleri, adına basın açıklamasını Adana Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Neslihan Önenli Mungan yaptı. Önenli Mungan, Adana ve çevre illere yapılması planlanan kömür yakıtlı termik santrallerin projelerinin iptal edilmesini istediklerini söyledi. Bunun için mücadelelerini sürdürdüklerini anlatan Önenli Mungan, “Bugün itibari 14’ü Adana içi ve Yumurtalık-Ceyhan Sahili’nde doğal gaz ve kömürlü, 3’ü Erzin-İskenderun sahilinde yapılmak istenen kömürlü, 17 termik santral projesinin de iptal edilmesini istiyoruz. Özellikle İskenderun,Payas, Sarıseki, Azganlık bölgesinde var olan kurşun ve kadmiyum gibi ağır metallerden  ve yasal limit olan 100 değerini aşan PM 10’dan oluşan kirlilik eğer önlem alınmazsa Erzin,Ceyhan, Yumurtalık kıyılarına ve Adana, Osmaniye bölgesine taşınacaktır. Sarıseki bölgesinde yaşayan insanların bu kirlilik nedeni ile başka bir yere göç ettirmelerinin gündemde olduğu bu süreçte bizler de aynı karanlık geleceğe sahip olmak istemiyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER