banner6

Göktekin: Kente yeni bir üniversite kazandıracağız

Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Adana’daki Mardinliler Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı’nı (MARDAV)ı ziyaret etti. Ziyarette MARDAV Başkanı Osman Göktekin ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Göktekin: Kente yeni bir üniversite kazandıracağız

ADANA (İLKHABER)  - İlk olarak MARDAV Başkanı Osman Göktekin,Torun’a vakıfları hakkında bilgiler verdi. Vakıf çalışmalarını anlatan Göktekin, MARDAV olarak Adana’ya bir vakıf üniversitesi kazandırmayı hedeflediklerini söyledi. Mardin’in doğdukları yer olduğunu kaydeden Göktekin, Adana’nın ise doydukları yer olduğunu dile getirdi. Adana’ya bir vefa borçlarının olduğunu dile getiren Göktekin, “Yaptıracağımız üniversite ile kente borcumuzu ödeyeceğiz. Şuan çalışmalarımız sürüyor” dedi.

Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun ise, kendilerini ağırlayan MARDAV yönetimine teşekkürlerini sunarak sözlerini başladı. Vakfın üniversite kurmak istediğini yeni öğrendiğini ve bunun kendisini oldukça memnun ettiğini dile getiren Torun, kendisinin de bu çalışmayı desteklemeye her zaman hazır olduğunu aktararak, “Sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vermeniz çok önemli. Bu üniversitemizle kentte 3 üniversitemiz olur. Buda şehrimizin üniversiteler şehri olmasını sağlar” dedi

Adan hakkında önemli projelerin olduğunu kaydeden Torun, “Bunlardan en önemlisini Başbakanımız yakın bir zamanda gelip açıklayacak. Bu proje sıfır maliyetli ve çok önemli bir proje. Başbakanımız açıkladığında bu projenin önemini göreceksiniz. Adanamız potansiyeli çok yüksek bir kent. İstanbul yarışacağı tek ildir. Bugüne kadar bütün şehirler testisini doldurdu. Ancak bundan Adana nasibini almadı.Buda yöneticilerden kaynaklı oldu. İktidara kafa tutan yerel yöneticiler nedeni ile bu böyle oldu. Adana hiçbir şeyden faydalanamadı. Adana’yı ekonomik ortamda uçuracak projeler var. Başbakanımızın açılamasını bekleyelim” diye konuştu.

Adana’nın tek rakibinin İstanbul olduğunu işaret eden Torun, “Ekonomik büyüklük konusunda iddialıyız. Adana’nın önü açık. Ne İzmir, ne Ankara, nede Bursa yanımıza bile yaklaşamaz. Şuan bölgesel hava alanı yakınımıza yapılıyor. Bu hava alanı 30 milyon kapasiteli. Türkiye’nin en büyük hava alanı olacak. Bu hava alanı neden yapılıyor düşünün Adana Başbakanımızın açıklayacağı devasa proje ile her şey görülecek” dedi.

MARDAV Genel Sekreteri Sabahattin Yumuşak ise, Torun’un çalışkanlığı ve Adana’ya hizmet konusunda öncü isimlerden birinin olduğunu söyledi. Kendisini ağırlamaktan onur duyduklarının kaydeden Yumuşak, “Sizin için bu seçimin hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Osman Göktekin, kendilerini ziyaretlerinden ötürü Torun’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. Daha sonra hatıra fotoğrafı çektirildi. Ziyarette MARDAV Başkanı Osman Göktekin, Vakıf Başkan Yardımcısı Mehmet Yalçın, Genel Sekreteri Sabahattin Yumuşak, yönetim kurulu üyeleri Hikmet Aslan, Mehmet Üsttemel ve çok sayıda vakıf üyesi hazır bulundu.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2014, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER