banner6

Gönüllü gıda müfettişlerine eğitim

Adana'da gıda satışı yapan iş yerlerindeki olumlu ya da olumsuz durumları İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bildirecek olan gönüllü gıda müfettişleri, eğitimlerini tamamlayarak kimlik kartlarını aldı.

Gönüllü gıda müfettişlerine eğitim

Gönüllü gıda müfettişlerine eğitim

 

ADANA (İHA) - Adana'da gıda satışı yapan iş yerlerindeki olumlu ya da olumsuz durumları İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bildirecek olan gönüllü gıda müfettişleri, eğitimlerini tamamlayarak kimlik kartlarını aldı. 

  Adana Valiliği'nde düzenlenen toplantıda, gıda satışı yapan iş yerlerinin denetimi için gönüllü olan 35 gıda müfettişi, Çukurova Üniversitesi Gıda Fakültesi ile işbirliğinde yapılan eğitimlerini tamamlayarak kimlik kartlarını aldı.

  Toplantıda konuşan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, insanoğlunun varlığını devam ettirebilmesi için en temel ihtiyaçlardan bir tanesinin gıda olduğunu belirterek, insanların kendi parasıyla aldığı sağlıksız gıdalarla kendilerine zarar verdiğine dikkat çekti.

  Gönüllü gıda müfettişlerinin sakıncalı durum tespit edilen yerleri uyaracağını vurgulayan Coş, "Bu arkadaşlarımız gıda üretimi yapan yerlerin daha temiz ve düzgün olmasına odaklanacak. Sakıncalı durum tespit ettiğimiz yerleri uyaracağız, gerekli yasal yaptırımlarla baş başa bırakacağız ve tolerans tanımayacağız. Sonuçta şöyle bir algının ortaya çıkmasını istiyoruz; Türkiye'de her hangi bir tüketicinin, bir gıda paketinin Adana'da üretildiğini gördüğünde o ürünün kaliteli olduğu algısına kavuşursa görevimizi başarıyla yapmış oluruz" diye konuştu.

  Konuşmaların ardından müfettişlerin eğitimine destek veren Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zerrin Erginkaya'ya teşekkür plaketi sunuldu. Toplantıya katılamayan Erginkaya'nın yerine plaketi Yrd. Doç. Aysel Akyıldız aldı.

  Eğitimlerini tamamlayarak gıda müfettişi olanlara kimlik kartları Vali Hüseyin Avni Coş tarafından verildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42