banner6

Görmez, kent maneviyatının masaya yatırılmasını istedi

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kentin kanaat önderlerinin, yerel yöneticileri ile birlikte işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek, 'kent maneviyatı'nı masaya yatırması gerektiğini, bu konudaki çalışmaları da önemsediklerini söyledi.

Görmez, kent maneviyatının masaya yatırılmasını istedi

Görmez, kent maneviyatının masaya yatırılmasını istedi

 

  ADANA (İHA) - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kentin kanaat önderlerinin, yerel yöneticileri ile birlikte işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek, 'kent maneviyatı'nı masaya yatırması gerektiğini, bu konudaki çalışmaları da önemsediklerini söyledi. 

  'Kutlu Doğum Haftası' kutlamaları kapsamında Adana'ya gelen Görmez, Park Zirve'de düzenlenen kahvaltında ilçe müftülerinin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları temsilcileriyle birlikte işadamları ile bir araya geldi. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ve İl Müftüsü Arif Gökçe'nin de katıldığı toplantıda konuşan Mehmet Görmez, Her yıl, 'Kutlu Doğum Haftası'nda çok farklı güzellikler yaşadıklarını dile getirerek, bu yıl da 'kardeşlik' ekseninde çok güzel ve farklı duygular yaşandığını anlattı. Kentin kanaat

önderlerinin, yerel yöneticilerin ve işadamları ile birlikte sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek, kentteki manevi hayatın nereye gittiğini sorgulamasını önemsediklerini vurgulayan Görmez, 'Kutlu Doğum Haftası'nın da bu sorgulamaya önemli bir zemin hazırladığını dile getirdi. 

 

  "KENT MANEVİYATININ ZAMAN ZAMAN MASAYA YATIRILMASI GEREK" 

  Görmez, "İçinde yaşadığımız şehrin, bu şehirde yaşayan çocukların, gençlerin ve kadınlar ile birlikte ailelerin hangi sorunlarla karşı karşıya olduklarını ve bunların nasıl çözüme kavuşturulacağı konusu üzerinde çok iyi düşünmemiz lazım. 'Kutlu Doğum Haftası' kapsamında kentte oluşturulan platformun, tüm bu konular ekseninde de ortak bir çaba içinde olduğunu görmek güzel. Ancak bu platformun sadece 'Kutlu Doğum Haftası' değil, süreklilik arz etmesi gerektiğini umut ediyorum" dedi. 

  Adana'nın her dönem bereketli topraklar üzerine kurulan Çukurova'nın önemli bir 'cazibe merkezi' olarak öne çıktığını ve bugün de bu cazibesini sürdürdüğünü vurgulayan Görmez, kentin bu konumu nedeniyle de göç aldığını, bu göçün kimi zaman da mevsimsel özellikler taşıdığını ifade etti. Göçle birlikte gelen sorunların iyi bilinmesi ve bunlara çözümler üretilmesi gerektiğinin altını çizen Görmez, "Bu nedenle de kentin maneviyatının zaman zaman masaya yatırılması şart. Bunun için de bugün ortaya konulan

işbirliğine ihtiyaç var" ifadesini kullandı. Görmez daha sonra 'Kutlu Doğum Haftası'na katkı sunup, destek verenlere teşekkür belgesi takdim etti.  

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER