banner6

Gül, Balıklıgöl'ü gezdi

Şanlıurfa'da El-Ruha Oteli'nde konaklayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Şanlıurfa'da Balıklıgöl'ü ziyaret etti.

Gül, Balıklıgöl'ü gezdi
Gül, Balıklıgöl’ü gezdi

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) – Şanlıurfa’da El-Ruha Oteli’nde konaklayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Şanlıurfa’da Balıklıgöl’ü ziyaret etti. Sabah kahvaltısından sonra, beraberinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekilleri, Kasım Gülpınar, Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Faruk Bayrak, Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ile birlikte Balıklıgöl’e giden Cumhurbaşkanı Gül, burada balıklara yem attı. Balıklıgöl’de beraberindekiler ile birlikte hatıra fotoğrafı da çektiren Cumhurbaşkanı Gül, Balıklgöl’den çıkışı sırasında vatandaşları da selamladı. Cumhurbaşkanı Gül’e vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

ABDULLAH GÜL: BENİM DİLEĞİMİ BİLİYORSUNUZ 
Balıklıgöl Platosunda gezen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Dünyanın tek doğal akvaryumu kabul edilen tarihi Balıklıgöl’de kutsal olduğuna inanılan balıklara yem attı. Daha sonra gazetecilere Balıklıgöl manzarasında poz veren Cumhurbaşkanı gazetecilere ‘’Ben gelmeden balıkları doyurmuşsunuz’'dedi. Gazetecilerin, ne dilek tuttunuz sorusu üzerine Cumhurbaşkanı Gül: ‘’Siz benim dileğimi biliyorsunuz’'şeklinde cevap verdi.

GÜL MOZAİKLERE HAYRAN KALDI
Balıklıgöl gezisinin ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sit alanı olan Haleplibahçe mozaiklerini gezdi. Mozaikleri gezen Gül, Savaşçı Amazon Kraliçelerinin Mozaiğe Resmedilmiş Dünyadaki İlk Örneklerinin ve Mitoloji savaşçısı Aşil’in Haleplibahçe’de resmedildiğini duyunca hayranlığını gizleyemedi.

11 BİN 500 YILLIK BİLGİLERİ DİNLEDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ak Parti Şanlıurfa milletvekilleri Kasım Gülpınar, Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ve kent erkanından çok sayıda önemli isimle Göbeklitepe’yi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, Alman Arkeolog Klaus’tan tarihi bulgunun ortaya çıkarılmasında gelinen son nokta hakkında brifing aldı. O dönem koşullarında yapılan eserlerin muhteşem denilebilecek düzeyde olduğu bilgisini veren Schmidt özellikle “T” biçiminde dikili taşlar hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Schmidt, dikili eserlerin aslında taş değil, insan silueti olduğunu, üzerinde iki el, iki ayak ve bir de kemerin bulunduğunu İngilizce olarak dile getirdi.

GÖBEKLİTEPE’NİN SAHİPLERİ PARALARINI İSTEDİ

Burada yaklaşık 15 dakika süren bilgilendirme ve inceleme gezisinin ardından Cumhurbaşkanı ve beraberindeki heyet makam araçlarına doğru yöneldi. Heyetin yolu üzerinde duran bazı köylüler Cumhurbaşkanı Gül’den, istimlak edilen Göbeklitepe arazisi için henüz istimlak bedelinin ödenmediğini bu anlamda bir mağduriyetin yaşandığını ileri sürdü. Köylü vatandaşlar mülk sahiplerine istimlak bedelinin bir an önce ödenmesini istediği öğrenildi.

ADIYAMAN’A UÇTU

Ziyaretin ardından Garnizon Komutanlığı’na geçen Cumhurbaşkanı Gül askeri helikopterle Adıyaman’a uçtu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER