banner6

Güleryüz: Kadına, çocuğa, doğaya ve hayvanlara sahip çık

Adana Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi görsel sanatlar öğretmeni Güler Güleryüz, ilk mezunları için tasarladığı forma ile sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Türkiye de bir ilke imza attı.

Güleryüz: Kadına, çocuğa, doğaya  ve hayvanlara sahip çık

ADANA (İLKHABER) - Adana Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi görsel sanatlar öğretmeni Güler Güleryüz, ilk mezunları için tasarladığı forma ile sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Türkiye de bir ilke imza attı.

 Ülkemiz genelinde ve uluslar arası boyutta kadına, çocuğa, doğaya ve hayvanlara karşı yapılan olumsuz davranışlara dikkat çekmek adına, herkesi duyarlı olmaya davet eden öğretmen Güler Güleryüz, öğrencilerine tasarladığı forma ile kadına, çocuğa, doğaya ve hayvanlara sahip çık sloganı ile gelecek nesillere örnek olacak mesajlar verdi.

Türk toplumunun genelde hukuk kurallarına, din ve ahlak kurallarına saygılı olduğunu belirten Güleryüz, olumsuz davranışlarda bulunanların ise  sosyo-kültürel ve  ekonomik boyutlarının incelenmesi gerektiğini vurguladı.  Nedeni ne olursa olsun,  şiddetin toplumsal bir sorun olduğunu dile getiren Güleryüz, ‘’ Bu olumsuz evrensel olgunun azaltılması için kadınların eğitim düzeyinin artırılması, yazılı ve görsel basındaki şiddet içeren yayınların kaldırılması, cinsiyet ayırımını engelleyen kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, çalışma hayatına atılarak aile bütçesine katkı sağlamaları, farkındalık projemizin ana fikrini oluşturmaktadır’’ şeklinde konuştu.

Aynı şekilde çocuk, doğa ve hayvan haklarından da bahseden Güleryüz, ‘’Yaşanabilir bir dünya istiyorsak, kadın, çocuk ve hayvan haklarına saygı göstermeliyiz.  Doğayı kirletmemeliyiz’’ mesajını verdi.  Bu projede kendisine destek olan okul Müdürü Burhan Akıncı,  öğretmen ve öğrencilerine teşekkür eden Güler Güleryüz, ‘’ Kadına, çocuğa, doğaya ve hayvanlara sahip çık’’ dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42