Gülhan öğretmen karanfillerle anıldı

Ankara’da ki hain saldırıda hayatını kaybeden rehberlik öğretmeni 25 yaşındaki Gülhan Elmascan’ı öğretmen arkadaşları görev yaptığı okulun önünde andı ve masasına kırmızı karanfiller bıraktı.

Gülhan öğretmen karanfillerle anıldı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Ankara’da ki hain saldırıda hayatını kaybeden rehberlik öğretmeni 25 yaşındaki Gülhan Elmascan’ı öğretmen arkadaşları görev yaptığı okulun önünde andı ve masasına kırmızı karanfiller bıraktı.

Gülhan Elmascan’ın görev yaptığı Celalettin Sayhan İlkokulu önünde bir araya gelen öğretmenler ve Elmascan’ın arkadaşları ellerinde karanfillerle basın açıklaması yaptı. Eğitim- Sen Adana Şube Yöneticisi Şükran Yeşil, Gülhan Elmascan'ı unutmayacaklarını ve barış mücadelesini sürdüreceklerini söyledi. Yeşil, “10 Ekim de yakın tarihimizin en vahşi katliamında 128 canımızı, arkadaşımızı, yoldaşımızı yitirdik.   Adana’dan birlikte çıktığımız yoldan 13 yürek eksik döndük. Bizden koparıp aldıkları bedenlerine rağmen tüm yoldaşlarımız burada. Bu yüreklerden biriydi Gülhan Elmascan… Eşi Yılmaz’la birlikte el ele çıkmıştı bu barış yolculuğuna. Yine el ele uğurladık sonsuzluğa. Bu gün senin okulundayız Gülhan, tüm dostların, yoldaşların, öğrencilerin.  Hepimiz buradayız. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ama dimdik ayakta isyandayız. Katillerden hesap sormak için buradaydık ve hep burada olacağız. Gülhan yoldaş, korkmayacağız, yılmayacağız, affetmeyeceğiz, sana söz senin şahsında tüm barış şehitlerimizin umutlarını yeşertecek ve bu ülke de barışı biz büyüteceğiz. Mücadelen mücadelemiz, inancın inancımızdır. 10 Ekim katliamını unutmayacağız ve asla unutturmayacağız. Emek ve demokrasi mücadelemizde daima yaşayacaksın.” diye konuştu.

Elmascan’ın mesai arkadaşları da duygu ve düşüncelerini gözyaşları içinde anlattı. Esma Duman isimli öğretmen, Gülhan Elmascan’ın Ankara’ya gitmeden önce kendisine çocuk yapmayı düşündüğünü aktardığını ve kendisinin de onu cesaretlendirdiğini anlattı. Duman, “Giderken, cumartesi toplantının olmadığı için o kadar çok sevinmişti ki ‘Ben barış eylemine gidebileceğim’ diye. Gülerek, o kadar güzel yüzünle, o kadar içten uğurladım ki seni. Tabutu yakıştıramadım sana. Bir de bana söylediğin son sözü utanarak hatırladım. Yılmaz’la çocuk yapmayı düşünüyordunuz. Bunu bana söylemiştin. Ben seni cesaretlendirmiştim. Sen öldün, 3 gündür ben bebeklerimi ağlayarak emzirdim. Çünkü senin umudunu çalmışım gibi geldi. 3 gündür ben de bebeklerim de huzursuz. Senin umudunu ve birçok insanın umudunu yarım bırakanlara lanet olsun.” dedi.

Necla Çakan ise, Gülhan öğretmenin gözündeki barış sevgisinin asla kaybolmayacağını aktardı. Çakan, kendilerinin inadına barış inadına kardeşlik diyeceklerini vurguladı. Herdem Köse, arkadaşlarını orada bırakmanın çok zor olduğunu işaret ederek, “bugün acımız var diye ağlıyoruz ama kesinlikle yılmayacağız” ifadelerini kullandı.

Ardından ise Elmascan’ın odasına ve öğretmenler odasına meslektaşları gözyaşları içerisinde karanfil bırakıp, posterini astı.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2