banner6

Gündoğan: Basına destek verilmeli

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yerel basın kuruluşlarına destek vermesi gerektiğini söyledi.

Gündoğan: Basına destek verilmeli

 Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Sözcüsü Vedat Gündoğan, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin yerel basın kuruluşlarına destek vermesi gerektiğini söyledi.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündem dışı konuşan Gündoğan, kendisinin bir basın mensubu olma sorumluluğu taşıdığını belirterek, basına destek verilmesini istedi. Kendilerinin sürekli geri planda bu konuyla ilgili çalışmalar yaptıklarını anlatan Gündoğan, “Gündoğan, “Biz sürekli bu konuyu konuşuyoruz ama, bir basın mensubu sorumluluğuyla bir kez de ben söyleyeyim. Arkadaşlarımız bize sitem ediyor. Uzun süre mecliste olan bir kardeşleri olarak, benden bu konunun çözümü noktasında sitemleri var” dedi.

Konuyu ilk kez sesli dile getirdiğini anımsatan Gündoğan, “Geri planda, biz her ne kadar çalışıyor olsak da ilk kez bu kadar sesli dile getiriyorum. Basının 15 günlüğü, bir aylığı ya da farklı günlerde çıkıyor diye ayırt edilerek ilan verilmesi konusunda, bu arkadaşlarımıza da destek verilmesi yönünde beklentileri var. Bu konuda da, bu kimliğe sahip insanlarla görüşülüp destek verilmesi noktasında net tavır bekliyoruz.” diye konuştu.

 Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise Vedat Gündoğan’a yanıt vererek, pandemi döneminde basına 3 ay boyunca her ay 4 bin lira destek verdiklerini belirtti. Günlük gazetelere 7 ay üst üste para desteği verildiğini savunan Karalar, “Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, belki de bu güne kadar yapılmadığı kadar yerel basına destek olundu. Pandemi sürecinde 3 ay her ay 4 bin lira destek olduk. Sonrasında 4 ay daha her ay 4 bin lira destek olmaya devam ettik. Bu ay son ay. Yönetim, 4+3, 7 ay üst üste her ay 3 bin ile 4 bin lira, günlük gazetelere destek verdi. Haftalık ve 15 günlüklere de verdik. Bayram mesajlarında onları da atlamıyoruz” ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42