banner6

Gündoğdu: Haklarımıza sahip çıkın

DİSK Çukurova Bölge Temsilciliği tarafından torba yasada yer alacak kıdem tazminatı ile ilgili basın açıklaması yapıldı.

Gündoğdu: Haklarımıza sahip çıkın

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- DİSK Çukurova Bölge Temsilciliği tarafından torba yasada yer alacak kıdem tazminatı ile ilgili basın açıklaması yapıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi yanında bulunan Heykelli Park içerisinde bir araya gelen DİSK üyeleri adına budara basın açıklaması metnini DİSK Çukurova Bölge Temsilcisi Hüseyin Yaşar Gündoğdu okudu. Gündoğdu, yeni yasa teklifi ile birlikte 25 yaş altı ve 50 yaş üstü işçilerin kıdem, ihbar tazminatları ile emeklilik hakkının yok olacağına dikkat çekti. Yasa teklifine göre, 25 yaş altı ve 50 yaş üstü işçiler için koşulsuz olarak belirli süreli sözleşme yapılabileceğinden bahseden Gündoğdu, “Belirli süreli sözleşme geçici işçiliktir. Belirli süreli sözleşme kıdem ve ihbar tazminatına hak kazanmadan çalışmaktır. Belirli süreli sözleşme güvencesiz çalışmaktır” dedi.

TBMM’de grubu bulunan siyasetçilere seslenen Gündoğdu, bu yasa teklifinde bulunan maddelerin çıkartılarak, yerine işçilerin işlerini, aşlarını ve geçimlerini sağlayacak konuların korunması için tedbirlerin konulmasını teklif etti. Gündoğdu, milletvekillerinin asıl görevinin işçinin ve halkın yaşamsal çıkarlarını korumak olduğunu belirtti.

Açıklamanın ardından DİSK’liler parktan sessizce ayrıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER