banner6

  Güngör: Herkes bir gün iletişimci olacak!

Güney Reklamcılar Derneği (GRD), Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Çukurova Teknokent iş birliğinde düzenlenen “Girişimcilik mi liderlikten, liderlik mi girişimcilikten çıkmadır?-İletişimsel bakış açısı” konulu söyleşi Çukurova Teknokent Konferans Salonu’nda yapıldı.

  Güngör: Herkes bir gün iletişimci olacak!

ADANA(İLKHABER)-Güney Reklamcılar Derneği (GRD), Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Çukurova Teknokent iş birliğinde düzenlenen “Girişimcilik mi liderlikten, liderlik mi girişimcilikten çıkmadır?-İletişimsel bakış açısı” konulu söyleşi Çukurova Teknokent Konferans Salonu’nda yapıldı.

IPRA 2014 Dünya Başkanı ve Stage İletişim Kurucusu Dr. Zehra Güngör’ün konuşmacı olarak yer aldığı söyleşiye Güney Reklamcılar Derneği Başkanı Efsun Tekyeten, Ç.Ü. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Elpeze Ergeç’in yanı sıra kadın girişimciler, Ç.Ü. öğrenci kulüpleri ile İletişim ve İşletme Fakültesi öğrencileri katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan GRD Başkanı Efsun Tekyeten, “İletişim ve girişimcilik sektöründe çok önemli bir ismi Adana’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bugün bu salonda yer alan her katılımcı bizim için bir dünya. İletişim fakülteleri ve öğrencileri bizim için ayrı bir yerde çünkü sektörde çalışabilecek nitelikli eleman yetiştiriyor… Bu söyleşiden kendilerine katabilecekleri çok önemli bilgiler olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Ç.Ü. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nüket Elpeze Ergeç ise konuşmasında, “Bilgiyi öğrenme, bilgiye ulaşma şekilleri çok değişti. Pandemi süreci de hepimiz için yeni deneyimlerin içinde yer almamıza neden oldu. Bu dönem öğrencilerimize de yeni yollar açtı. İçinde yaşadığımız dönemde farklı yollar deneyenler, farklı düşünenler ve yeni işler yapabilenler ipi göğüslüyor.” dedi.

“Girişimcilik mi liderlikten, liderlik mi girişimcilikten çıkmadır?-İletişimsel bakış açısı” konusunda bilgi veren Dr. Zehra Güngör samimi ve interaktif sunumuna Adana’da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek başladı. İletişim, girişimcilik ve liderliğin bir piramit oluşturduğunu ve üçünün ortak noktasının sürdürülebilirlik olduğunu vurgulayan Dr. Zehra Güngör, “Liderliğin, girişimciliğin ve iletişimin cinsiyeti olmaz. Eğer girişimci olacaksanız profesyonel olarak çalışsanız bile girişimci ruhunu yansıtmanız gerekir. Liderlik bir işi alıp götüren, sürükleyen ve ekibi yöneten bir ruhtur. İkisinin karışımından da iletişim ortaya çıkıyor. İletişim geleceğimizin işi. Çünkü her yol iletişimden geçiyor. İletişim çok ciddi bir iştir, deyim yerindeyse bir mühendislik işidir. Diyorum ki herkes bir gün iletişimci olacak.” dedi.

İletişimcinin ileriyi görebilme kabiliyeti olmasının ve kontrol mekanizmasını iyi yönetmesinin önemini anlatan Dr. Zehra Güngör, iyi bir liderin de en önemli özelliklerinden birinin merak olduğunu, sıradan insanın görmediğini yakaladığını ve bakan değil gören olduğunu sözlerine ekledi. “İyi bir lider ilkeli hareket eder, söz ve davranışları arasında bütünlük vardır. Geleceğin liderleri de ilkeli ve ahlaklı kişiler arasından çıkacaktır. Lider hiyerarşik büyüme yerine lineer büyümeyi hedefler.” diye konuştu. Dünyaca ünlü girişimcilik örnekleriyle konuşmasına devam eden Dr. Zehra Güngör, kişinin kendini keşfederek kendi girişimcilik öyküsünü yazabileceğini anlattı.

İlgiyle takip edilen programın ardından GRD Başkanı Efsun Tekyeten, değerli katılımlarından dolayı Dr. Zehra Güngör’e Adana İşi Büyük Saat Heykeli hediye etti. Etkinliğin sonunda katılımcılara katılım belgeleri iletildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER