banner6

GÜRKAN: ATATÜRK, İSTİKBALİMİZİ AYDINLATAN BİR MEŞALEDİR

AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan “Atatürk, az zamanda çok büyük işler başaran, bize ilelebet örnek olacak ve gönlümüzün en müstesna yerinde yaşayacak bir liderdir” dedi.

GÜRKAN: ATATÜRK, İSTİKBALİMİZİ AYDINLATAN BİR MEŞALEDİR

ADANA(İLKHABER) - 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Gürkan,   ”Ebediyete intikalinin 76. yıldönümünde, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü millet olarak büyük bir şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi. Gürkan mesajına şöyle devam etti:

''Büyük Önder Atatürk, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnen, hayatına sığdırdığı büyük başarılarla bizlere örnek olan ve peşinden sürükleyen, milletimizin her alanda yükselmesi, hak ettiği seviyede yaşaması için mücadele eden büyük bir liderdir.

Atatürk, Kurtuluş Savaşı ile Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile de Türk Milletine çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır.

En güzel örneklerini gösterdiği büyük fedakârlıklar ve kahramanlıklar, Kahraman Milletimize olan büyük güveni ve inancı, en zor anlarda bile bağımsızlık ve istiklalin nasıl sağlanacağı, bizler için her zaman örnek alınacak ve istikbalimizi aydınlatan bir meşale olacaktır.                          

Yine O'nun öncülüğünde hayata geçirilen inkılâp ve reformlar, bizler için referans olmakta, çağın gerekliliklerine göre kendimizi yenileyerek ve geliştirerek, ülkemizi her zaman daha iyiye taşımak için yolumuza kararlılıkla devam etmekteyiz. Temel hedefimiz, Atatürk'ün öngördüğü demokratik, çağdaş ve her açıdan gelişmiş, lider bir Türkiye’ye kavuşmaktır.

Atatürk'ün işaret ettiği hedefe her geçen gün yaklaşan Türkiye, özellikle son yıllarda kararlı hamleler ve reformlarla, her alanda çok büyük ilerlemeler elde etmiştir. Türkiye, demokrasisi, ekonomik ve askeri gücüyle dünyanın yükselen ülkeleri arasında başı çekmektedir. Tüm çabamız,  bu gelişim ve dönüşüm sürecini hızlandırarak, bir an önce Atatürk’ün işaret ettiği ve hak ettiğimiz seviyeye ulaşmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, O'nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum."

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER