banner6

Gürkan: Engelleri beraber aşacağız

AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan, günümüz çağdaş toplumun gereklerinden birisi engellilerin eğitim sağlık, kültür, istihdam ve rehabilitasyon gibi yaşamsal hizmetlerden yararlanmalarını, temel haklarını etkin bir şekilde kullanmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

Gürkan: Engelleri  beraber aşacağız
Gürkan: Engelleri

beraber aşacağız

 

 

ADANA(İLKHABER) -   AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan, günümüz çağdaş toplumun gereklerinden birisi engellilerin eğitim sağlık, kültür, istihdam ve rehabilitasyon gibi yaşamsal hizmetlerden yararlanmalarını, temel haklarını etkin bir şekilde kullanmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

’10-16 Mayıs Engelliler Haftası” nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Milletvekili Gürkan, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözüme kavuşturulması, kamu kesimi ile sivil toplum kuruluşları arasında  işbirliği yapılmasına ve toplumun her bireyinin  engellilerimize duyarlılık göstermesine bağlıdır. Engelli çocuklarımızın ve gençlerimizin üretim ve beceri kabiliyetlerinin geliştirilmesi, eğitimden sanata spordan kültüre göstermiş olduğu başarılar toplum olarak bizleri gururlandırmaktadır. Partimiz, her zaman engelli bireylere engelsiz bir yaşam sağlamak için katkı koymayı kendisine görev edinmiştir.  Özürlüler Birimi ve Sosyal Hizmetler Dairesi,  engellilerimizin sorunlarını  yakından takip etmekte ve sıkıntılarına ortak olmaktadır. Hükümetimizin, vatandaşlarımızın topluma entegre olmaları, mesleki eğitim ve istihdamları yönündeki çabaları, artarak devam edecektir.  Engellerin birlikte ve beraber aşılacağı düşüncesiyle,  tüm toplumu oluşturan bireylerle beraber omuz omuza  geçirmemiz arzusuyla, engelli vatandaşlarımıza mutlu bir yaşam,  geçirmesini temenni ediyorum.” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER