banner6

Gürkan: Hz. Muhammed insanlığa ışık tutmuştur

Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Hz. Muhammed'in (S.A.V.) bütün insanlığa kucak açan, barış, sevgi, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneği olduğunu söyledi.

Gürkan: Hz. Muhammed  insanlığa ışık tutmuştur

Gürkan: Hz. Muhammed

insanlığa ışık tutmuştur

 

 

ADANA(İLKHABER)  – Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Hz. Muhammed’in (S.A.V.)  bütün insanlığa kucak açan, barış, sevgi, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneği olduğunu söyledi.

14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Kutlu Doğum Haftası'sebebiyle bir mesaj yayınlayan Gürkan, Kuran-ı Kerim’in insanlığa sunduğu rahmet yüklü mesajları ve bunu insanlığa tebliğ eden Peygamberimizi anlamaya, anlatmaya ve daha iyi tanımaya vesile olacak böyle günlerde; manevi hayatın derinliklerine nüfuz edebilmemiz açısından çok değerli katkılar sağlayacağın ifade etti.

Milletvekili Fatoş Gürkan mesajında, “Müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilen yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin, yıl dönümünü idrak etmenin sevincini, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Peygamberimiz, bütün varlıklara karşı sergilediği tutum ve davranışlarda bize örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır. Bizlere düşen, her sözü ve davranışı ile insanlığın ufkunu açan Peygamberimizi içimizde ve çevremizde yeniden anlamak ve O’nun bize kazandırdığı hak ve adaleti temsil etme, kardeşlik, sevgi, dostluk, güven, tevazu, hoşgörü, vefa ve sadakat gibi değerleri hayatımıza kazandırmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, ‘Kutlu Doğum Haftası’, hemşehrilerime, insanlığa Türk İslam âlemine hayırlar getirmesini ve Hz. Muhammed’in verdiği mesajların daha iyi algılanmasını diler, saygılar sunarım.”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER