banner6

Güven Burma son yolculuğuna uğurlandı

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi eski başkanlarından Yüksek Ziraat Mühendisi Güven Burma toprağa verildi.

Güven Burma son yolculuğuna uğurlandı
Güven Burma son yolculuğuna uğurlandı
 

ADANA (İHA) - Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi eski başkanlarından Yüksek Ziraat Mühendisi Güven Burma toprağa verildi. 

  Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi'nde düzenlenen törende konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve ZMO eski Genel Başkanı Gökhan Günaydın, Güven Burma'nın iyi bir örgütçü, adı gibi güven veren çok değerli bir tarımcı olduğunu söyledi. ZMO Genel Başkanı Turan Tuncer ise Burma'nın ziraat mühendisliği mesleğine büyük katkıları olduğunu vurguladı.

  ZMO Adana Şube Başkanı Şahin Yeter de Burma'nın ZMO'nun Güven Babası olduğunu ve Güven Burma'nın 1986 - 1992 yıllarında 3 dönem Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığını söyledi. Yeter, "Güven Baba'yı unutmayacağız" dedi.

  Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi'nde düzenlenen törene, Güven Burma'nın eşi Ülker ve oğlu Burak ile Ziraat Mühendisleri Odası eski Genel Başkanı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın, CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Turhan Tuncer, Ç.Ü Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Gök, CHP İl Başkanı Zeydan Karalar, ZMO Adana eski Şube Başkanları Ayhan Barut, Haydar Şengül,  TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Mustafa Altıokka,  TMMOB'ye bağlı odaların Adana şube başkan ve yöneticileri, ZMO Adana Şube kurucu Başkanı Akın Özdemir'in eşi Mine Özdemir, çok sayıda ziraat mühendisi, üniversite öğretim üyesi ile vatandaşlar katıldı.

  Yüksek Ziraat Mühendisi Güven Burma'nın cenazesi ZMO Adana Şubesinde düzenlenen törenden sonra Asri Mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER