banner6

Hac başvuruları devam ediyor

Bin 600 kontenjana 21 bin başvuru

Hac başvuruları devam ediyor
Hac başvuruları devam ediyor

 

  ADANA (İHA) - Adana'da 'hac' başvuruları devam ediyor. Bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Adana'ya bin 600 kişilik kontenjan verilirken, hacca gitmek için başvuruda bulunanların sayısının ise 21 bine ulaştığı bildirildi. 

  27 Mart 2012 tarihi itibariyle başlayan hac kayıtlarının, yarın sona ereceği ifade edilirken, müracaatlarınsa kayıt yenileme ve ilk defa kayıt yaptırma şeklinde olacağı hatırlatıldı. 2012 yılında hacca gitmek için başvuruda bulunan hacı adayları ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan İl Müftüsü Arif Gökçe, bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı'nca kendilerine bin 600 kişilik bir kontenjan ayrıldığını hatırlattı. Yeni ve eski kayıtlarla birlikte hacca gitmek için başvuruda bulunanların sayısının 21 bine ulaştığını kaydeden Gökçe, bu sayının başvuruların son gününde artmasını beklediklerini anlattı.

  Hac başvurularının iki ayrı kategoride alındığını hatırlatan Gökçe, bunun da 'kayıt yenileme' ve 'ilk defa kayıt yaptırma' şeklinde gerçekleştirildiği bilgisini verdi. 2011 yılında kuraya katılanların da kayıtlarını yenilemesi gerektiği uyarısında bulunan Gökçe, ilk defa başvuruda bulunanlardan da kayıt işlemleri esnasındaki çeşitli masraflar için 15 TL alındığını, bu paranın da ilgili bankalara yatırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER