banner6

Hacı adaylarının kayıt izdihamı

Adana'da hacca gitmek için başvuran 23 bin kişi arasında kura ile kutsal topraklara gitmeye hak kazanan bin 354 kişinin kesin kayıt işlemi sırasında izdiham yaşandı.

Hacı adaylarının kayıt izdihamı
Hacı adaylarının kayıt izdihamı

 

  ADANA (İHA) - Adana'da hacca gitmek için başvuran 23 bin kişi arasında kura ile kutsal topraklara gitmeye hak kazanan bin 354 kişinin kesin kayıt işlemi sırasında izdiham yaşandı.

  Kutsal topraklara gitmek için Adana'da 23 bin kişi İl Müftülüğü'ne başvuru yaptı. Başvuru yapanlardan bin 354 kişi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yapmış olduğu kura çekimiyle hacca gitmeye hak kazandı. Bugün ise hacca gitmeye hak kazananlar kesin kayıt yaptırmak için İl Müftülüğü önüne geldi. Hacı adayları bir an önce kayıt yaptırmak isteyince müftülük binası önünde izdiham yaşandı. 15 Haziran'da sona erecek kayıtlar için hacı adaylarına numara verilerek, 10'ar kişi içeri alınıp kayıt işlemleri yapılmaya başlandı. Kayıt yaptırmak isteyen bazı hacı adayları parkta otururken, bazıları ise kaldırımda oturarak sıranın kendisine gelmesini bekledi.

  6 yıl önce hacca gitmek için başvuru yapan 72 yaşındaki Faik Sezgin, hacca gitmek için çok beklediğini belirterek, "Ben 6 yıldır bekliyorum. Bugün burada saatlerce bekleyebilirim. Çünkü artık kesin olarak hacca gideceğim. Bu yüzden çok mutluyum" dedi.

  3 yıl önce hacca gitmek için başvuran 38 yaşındaki Güler Karakoyun ise, 3 saattir sıranın kendisine gelmesi için beklediğini ancak hacca gitmek için bir gün bile bekleyebileceğini söyledi.

  15 Haziran'da bitecek olan kesin kayıtlar için İl Müftülüğü de internet sitesinde hacı adaylarını kesin kayıt yaptırırken getirmeleri gereken belgeler konusunda uyardı. Müftülük, hacı adaylarının kontenjan belgesi almak üzere müftülüğe gitmeden önce buradaki açıklamaları ve izlenecek yolları okumaları gerektiğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42