banner6

Halkın huzur ve güvenliği için çalışıyorlar

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri halkın huzur ve güvenliği için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Halkın huzur ve güvenliği için çalışıyorlar

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri halkın huzur ve güvenliği için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kent içerisinde vatandaşları birçok konuda bilgilendiren Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların birçok konuda mağduriyet yaşamamaları amaçlı bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

BROŞÜRLER DAĞITIYORLAR

Halkın yoğun olduğu yerler, camiler, pazarlar, iş yerleri, petrol istasyonları, araç sürücüleri, kadınları, kadına şiddet, hırsızlık, dolandırıcılık, yankesicilik, koronavirüsü ve daha birçok konularla ilgili çalışmalar yapan ekipler, vatandaşlara broşürler dağıtıyor.

CAMİ ÇIKIŞLARINDA BİLGİLENDİRME

Camilerde yoğunluğun fazla olduğu Cuma namazı çıkışı saatlerinde camilere giden ekipler, burada cami cemaati ile sohbet edip, koronavirüs ile mücadele kapsamında dikkat edilmesi gereken hususlar ve hırsızlık, dolandırıcılık ve yankesicilik ve benzeri suçlar ile ilgili bilgilendirici broşür dağıtımı yapıyor.  

HER YERDELER

Camilerin yanı sıra, halkın yoğun olduğu pazarlara giderek esnaflar ve vatandaşlarla görüşüp bilgiler veren ekipler, iş yerleri, petrol istasyonları ve hatta araç sürücülerine kadar bilgilendirmelerini sürdürüyor. Ekipler koronavirüse karşı bilgilendirme yaptıkları yerlerde aynı zamanda maske dağıtımını da gerçekleştiriyor.

 

KADINLAR BİLGİLENDİRİLİYOR

Bilinçli Kadın Bilinçli Toplum Projesi kapsamında kadınlara da bilgiler verildi. Kadın polisler tarafından kadınlara kadına karşı şiddet ( KADES) uygulaması hakkında verilen bilgilendirme seminerinde kadınlar polislerin verdikleri bilgileri can kulağıyla dinledi.

POLİSLERE TEŞEKKÜR

 Vatandaşlar, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını büyük bir beğeni ile karşıladıklarını söyledi. Kendilerini bilgilendiren polislere teşekkür eden Vatandaşlar, “Bilmediğimiz konular hakkında bizleri uyarıyorlar.

MASKE DAĞITIYORLAR

 Maske dağıtıyorlar. Yaşadığımız farklı konulardaki sıkıntılarımız hakkında da bizleri bilgilendirerek yardımcı oluyorlar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İyi ki varlar.” ifadelerini kullandı. 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER