Halkın refahı için güçlü ekonomi

Çukurova GİAD Başkanı Sakarya, tek parti iktidarının ekonomide istikrarı getireceğini söyledi ve ekledi:

Halkın refahı için güçlü ekonomi

Halkın refahı için güçlü ekonomi

 

 

ADANA(İLKHABER) - Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkan Yardımcısı ve Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 1 Kasım genel seçiminde seçmenlerin başarılı bir yönetim, güçlü bir iktidar ve devletten yana tercih kullandığını, tek partinin iktidarının istikrarı da beraberinde getireceğini söyledi. Sakarya, “Seçim geride kaldı. Kesin sonuçların açıklanması ve mazbataların alınmasının hemen ardından süratle hükümet kurulmalı. Güvenlik, ekonomi ve istikrar için atılması gereken adımlar süratle atılmalıdır. Halkın refahı için güçlü ekonomi gerekir” dedi.

 

1 Kasım milletvekili seçimini değerlendiren TÜGİK Başkan Yardımcısı ve Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, 2015’in çifte seçim yılı olduğunu, 7 Haziran’daki sonucun ardından iş dünyasının bir an önce hükümetin kurulmasını temenni ettiğini, ancak, koalisyonun kurulmaması ve yeniden seçim kararının alınmasıyla 5 ay arayla 2 genel seçim yapıldığını hatırlattı. Bu durumun ekonomik durgunluk oluşturduğunu, seçime endeksli süreç yaşandığını kaydeden Başkan Sakarya, seçimlerin artık geride kaldığını söyledi. Sakarya, tek başına iktidara gelen AK Parti’nin yanı sıra meclise girerek ülke yönetimine katkıda bulunacak diğer partilerin milletvekillerini kutladı. Türkiye’de seçimle kaybedilen zamanın telafi edilmesi için iktidarı ve muhalefetiyle bir an önce çalışmalara başlanmasının önemine de dikkat çeken Sakarya, şu değerlendirmelerde bulundu:

 

“Seçim öncesi, iş dünyasının her zaman tek başına, güçlü bir iktidarın gelmesini istediğini belirtmiştim. 1 Kasım’da oyların kullanılmasıyla bu gerçekleşti ve seçmenlerin büyük çoğunluğu AK Parti’yi tek başına iktidara getirdi. Seçim sonuçları ülkemize hayırlı olsun. Seçim sonucuna baktığımızda, iş dünyasının istikrar ve tek parti isteğinin ilk unsurunun gerçekleştiğini görüyoruz. Şimdi sıra istikrarda. Seçimin ardından iş dünyasının arzusu, güvenlik konusunda atılması gereken adımların hızla atılması, gündemin ekonomi olacağı bir zemine ulaşılmasıdır. Güçlü ekonomi, pek çok sıkıntıyı bertaraf edecek, her kesime refah ve barış kapısını açacaktır. Seçim geride kaldı. Kesin sonuçların açıklanması ve mazbataların alınmasının hemen ardından vakit geçirilmeden hükümet kurulmalı. Güvenlik, ekonomi ve istikrar için atılması gereken adımlar süratle atılmalıdır. Bundan sonra yapılması gereken, başta güvenlik olmak üzere yatırımların da önünü açacak çalışmalar yapılması, güvenlik tedbirlerinin hayata geçirilmesi, çifte seçimle kaybedilen zamanın telafi edilmesi, ekonomiye ağırlık verilmesidir.  Gündem artık seçim değil, ekonomi olmalıdır. Her zaman söylediğim gibi ekonomisi iyi olan ülke, refah düzeyi de yüksek bir ülkedir. Çünkü, güçlü ekonomi, beraberinde refahı da getirir.”

 

Adana’da AK Parti’den 6, CHP’den 4, MHP’den 3 ve HDP’den 1 olmak üzere 14 milletvekiline de “Hayırlı olsun” dileğinde bulunan Sakarya, Adana’nın vekillerine, “Adana için birliktelik” çağrısı yaptı. Sakarya, Adana’nın sorunlarına partili-partisiz, iktidar-muhalefet ayrımı yapmaksızın tüm vekillerin sahip çıkmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 16:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2