banner6

Hama katliamı kınandı

Suriye'nin Hama kentine bağlı bir köyde Alevi mezhebinden olan kişilere yönelik yapılan saldırılarda aralarında çocuklarında bulunduğu çok sayıda kişinin öldürülmesi olayını Adana Alevi Platformu üyeleri kınadı.

Hama katliamı kınandı

Hama katliamı kınandı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Suriye'nin Hama kentine bağlı bir köyde Alevi mezhebinden olan kişilere yönelik yapılan saldırılarda aralarında çocuklarında bulunduğu çok sayıda kişinin öldürülmesi olayını Adana Alevi Platformu üyeleri kınadı.

Adana Alevi Platformu Üyeleri dün İsmet İnönü Park’ında toplanarak konuyu protesto etti. Platform adına bir açıklama yapan Dönem Başkanı Haşim Turaçtemur, yapılan saldırıyı dünyanın görmezden geldiğini savundu. Yapılan saldırının ilk saldırı olmadığını anlatan Turaçtemur, “Daha öncede Alevileri hedef alan katliamlar yaşanmıştır. Suriye’de ki savaş bir iç savaş olmaktan çıkmıştır. Diğer ülkelerden de gelen teröristlerin desteğiyle asıl amaç Suriye’yi Alevilerden temizlemek. Bizim için önemli olan bu Hızır gününde yapılan saldırıları nefretle kınıyoruz. Sadece Suriye’de değil dünyanın neresinde olursa olsun mazlum vatandaşların hayatına kast eden her türlü terör eylemini lanetliyoruz. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2014, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42