Hastanede skandal

Adana’da 25 Eylül tarihinde Çukurova Aşkın Tüfekçi Hastanesi’nde akıl almaz bir olay gerçekleşti.

Hastanede skandal

Hastanede skandal


 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana’da 25 Eylül tarihinde Çukurova Aşkın Tüfekçi Hastanesi’nde akıl almaz bir olay gerçekleşti.

Akşam saatlerinde hastanenin acil girişinde serum takılması amaçlı damar yollarını açmaya 2 hemşire görevlendirildi. Ancak görevli hemşireler hastaneye gelip doktor muayenesinden sonra damar yolu açılması istenen hastaların adeta kabusu oldu. Hastalara damar yolu açan hemşire birçok hastanın damar yollarını yanlış açtı.

SERUMLAR AKMADI

 Gözlem odasına gönderilen hastaların başına gelenler serum takıldığında anlaşıldı. Serum takılan hastaların serumları bir türlü akmadı. Hasta yakınları elleriyle açılan damar yoluna bağlı aparatı eğdiklerinde serum akmaya başladı. Durumdan şikayetçi olan hasta yakınları konuyu buradaki diğer personellere bildirdi.

BUNA HEP MARUZ KALIYORUZ

Hastaların yanına gelip durumu kontrol eden gözlem odası hemşireleri, hastalara tekrar farklı noktalardan damar yolu açmak zorunda kaldı. Hastaların tepkisi üzerine buradaki görevli hemşireler “Biz zaten hep buna maruz kalıyoruz. Baştan sağma iş yapıyorlar. Bir çok hasta aynı durumdan şikayetçi. Söylüyoruz, uyarıyoruz ama sonuç değişmiyor” şeklinde hasta yakınlarına bilgi verdi.

İNSAN SAĞLIĞI SÖZ KONUSU

Hasta yakınları ise, “Madem böyle bir durum sürekli tekrarlanıyor, neden hastane yönetimine bildirmiyorsunuz?. Burada insan sağlığı söz konusu. Hastamıza açılan damar yolundan serum bir türlü akmadı. Ve yeni damar yolu açılıp diğer yer iptal edildiğinde bu kez de uzun süre damarlardan kan aktığı görüldü. Bir tek bizim değil birçok kişide aynı sorun var. Hemşirenin ukala tavrını saymıyoruz bile. Sağlıkta görevli kişiler daha duyarlı işinin ehli kişiler olmalı” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2015, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2