banner6

Hayatımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımızın Dünya Sağlık Günü’nü kutlarım

Mardin Valisi ve Büyükşehir Başkan Vekili Mahmut Demirtaş Dünya Sağlık Günü ve Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Hayatımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımızın  Dünya Sağlık Günü’nü kutlarım

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Mardin Valisi ve Büyükşehir Başkan Vekili Mahmut Demirtaş Dünya Sağlık Günü ve Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Mesajında sağlığımızı ve hayatımızı emanet ettiğimiz tüm sağlık çalışanlarının gününü kutlayan Vali Demirtaş, “İnsan sağlığının önemi konusunda bilincin artırılması ve sağlık çalışanları ile dayanışmayı amaçlayan bu özel gün ve ardından gelen bu hafta, bütün dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını dolayısıyla, önceki yıllara oranla çok farklı bir anlam kazanmıştır” dedi.

Vali Demirtaş, masajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen covid-19; birçok ülkede hızla yayılmış, tüm dünyayı tehdit etmiş ve maalesef tehdit etmeye de devam etmektedir. Bizler, pandemi sürecinde ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak için toplum sağlığına destek veren tüm kurum ve kuruluşlarımızla salgın ile mücadeleye hız kesmeden devam ediyoruz.

Hayatımızın her anını etkileyen bu süreçte sağlık çalışanlarımız, insanüstü bir özveri ve gayretle mesleğini icra etmenin telaşı içerisinde canla başla çalışmıştır. Koronavirüs salgını, sağlık çalışanlarının ve sağlık sisteminin hayatımızda ne denli önemli bir yeri olduğunu bizlere bir kez daha hatırlatmıştır. Sağlık çalışanlarımıza verileceğimiz en büyük destek ‘maske, mesafe ve hijyen’ tedbirlerine maksimum düzeyde uymak ve mümkün olduğunca kalabalık ortamlarda bulunmamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, sağlığımızı ve hayatımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımızın ‘7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nü ve akabinde ‘Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası’nı kutlar, sağlık hizmetlerinin yürütülmesindeki özverili gayretlerinden dolayı teşekkürlerimi sunarım. Tüm Mardinli hemşerilerime sağlıklı ve mutlu günler dilerim.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER