banner6

Hayır için yarışıyorlar

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş tarafından, törenle açılan Geleneksel Hayır Çarşısı, Adanalıların yoğun ilgisini görüyor.

Hayır için yarışıyorlar
Hayır için yarışıyorlar

 

 

ADANA -  Adana Valisi Hüseyin Avni Coş tarafından, törenle açılan Geleneksel Hayır Çarşısı, Adanalıların yoğun ilgisini görüyor.

Fuzuli Caddesi Merkez Park bitişiğindeki Galleria İş Merkezi’nin yaklaşık 4 bin metrekarelik açık alanında kurulan çadırlarda oluşturulan 33 ayrı reyonda satılan binbir çeşit ürünün tümü hayırseverler tarafından bağışlanmış durumda. 

Satışı yapılan tüm ürünlerden elde edilen gelir de Adana Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği kanalıyla, ihtiyaç sahibi fakir öğrencilere harcanıyor.

Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında kurulan ve geleneksel hale gelen Hayır Çarşısı, 27 Mayıs Pazar günü saat 21.00’de kapanacak.

Geleneksel Hayır Çarşısı Koordinatörü Halil Akın, çarşıda kurulan dev çadırda, her gün sabah Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ile protokol üyelerinin de katıldığı ve gideri hayırsever işadamlarınca karşılanan kahvaltı verildiğini de belirtirken, “Hayır çarşımızda ikram edilen ev yemekleri, tatlı ve pastalar da, bu hizmetlere gönül veren ailelerce evlerinde her gün taze taze hazırlanarak ziyaretçilerimize sunuluyor. Yeme-içme reyonlarındaki et ürünlerimiz günlük taze kesilerek en leziz ve hijyenik ortamda aşçılarımızca hazırlanıp misafirlerimize sunulmaktadır. İkram ettiğimiz tavuklar helal kesim ve kuru yolumdur. Hayır çarşımızın omurgasını oluşturan hanımlarımız köy usulü sıkma börek ve yufka ekmek yaparak misafirlerimize doğal lezzetler sunmaktadır”dedi.

 Hayır çarşımızdan elde edilen gelirlerin,  kırsal kesimden gelmiş, maddi imkanı yetersiz ailelerin çocuklarının okutulmasında kullanıldığını da belirten Akın, “Bu gençlerimizin vatana, millete ve ailelerine hayırlı, vasıflı ve kalifiye bir insan olarak yetiştirilmesinde kullanılmaktadır. Bu büyük hizmet kervanının oluşmasında katkılarını esirgemeyen ve bizleri şereflendiren Valimiz Hüseyin Avni Coş’a, Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Zihni Aldırmaz’a ve bürokratlarına,  ilçe belediye başkanlarımıza, Galleria yönetimine, bizden ilgi ve alakalarını eksik etmeyen değerli basın mensupları ve desteklerini esirgemeyen , hergün çarşımızı ziyarete gelen kıymetli Adana halkına, hayır çarşımızda gece gündüz demeden fedekarane çalışan tüm hanım kardeşlerimize, beylerimize, tüm gençlerimize ve gönül dostlarımıza da teşekkürlerimizi arz ederim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42