banner6

Hayvanlar sahiplendiriliyor

Adana’da hayvan severleri bir araya getiren sosyal medya grupları bulunuyor. Sokağa atılan veya evsiz bakıma muhtaç olan hayvanları sosyal medya kullanıcıları bu sayfalardan paylaşılarak hayvan severlerin sahiplenmesini sağlıyor.

Hayvanlar sahiplendiriliyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da hayvan severleri bir araya getiren sosyal medya grupları bulunuyor. Sokağa atılan veya evsiz bakıma muhtaç olan hayvanları sosyal medya kullanıcıları bu sayfalardan paylaşılarak hayvan severlerin sahiplenmesini sağlıyor.

Sosyal medya üzerinde çok sayıda farklı konuları içeren gruplar bulunuyor. Bunlardan bir tanesine hayvan severleri bir araya getiren gruplar oluyor. Bu gruplarda her gün sayısız paylaşımlar yapılıyor. Bakıma muhtaç sokak hayvanları, evde beslenen ve artık sahiplerinin bakamayacak durumda olduğu hayvanları bu sayfa üzerinden görücüye çıkartılıyor.  Sahiplendirilecek hayvanların önce fotoğrafları çekiliyor. Ardından ise paylaşım yapılıyor. Yapılan bu paylaşımları diğer kullanıcılarda isterlerse kendi hesaplarından paylaşabiliyor.

Kedi, köpek gibi birçok hayvan bu paylaşımlar sayesinde yeni sahiplerine kavuşuyor. Hasta olan hayvanların tedavileri içinde hayvan severler bu platformdan birbirlerine yardımcı oluyor. Kayıp olan hayvanların resimleri de paylaşılarak bulunmaları sağlanıyor. Ya da sokakta hayvan bulan kişiler bu alandan sahiplerini arıyor. Hayvan severleri bir araya getiren bu platformların binlerce üyesi bulunuyor.

Kullanıcılar hayvanların sahiplendirdikleri kişiler ile irtibatlarını koparmıyor. Birçok hayvan sever başkasına verdiği hayvanını zaman zaman kontrol ederek durumu hakkında bilgiler alıyor.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER