banner6

HBV'de Yılmaz başkan seçildi

Hacı Bektaşi Veli (HBV)Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi genel kurulunu yaptı başkanlığa Sayim Yılmaz seçildi.

HBV'de Yılmaz başkan seçildi

HBV'de Yılmaz başkan seçildi

ADANA(İLKHABER) - Hacı Bektaşi Veli (HBV)Anadolu Kültür Vakfı Adana Şubesi genel kurulunu yaptı başkanlığa Sayim Yılmaz seçildil.
Divan başkanlığını Av.Erdal Yıldırım ve yardımcılığını da Cafer Poyraz ve yazman Hıdır İldem'in yaptığı kongrede saygı duruşundan sonra Şube Başkanı  Arif Bestan, yaptığı konuşmada vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi ve alevi inancının inceliklerini anlatarak, şunları söyledi:
"Bizim yolumuz Muhammet Ali yoludur, bu yolda eğrilik olmaması gerekir, amma görüyoruz ki şu an yaşanmakta olan  ve gelinen süreç Alevi inancıyla bağdaşmıyor. Yıllardır bu kültürün içerisindeyim, asla dürüstlükten şaşmadım.
Bu inşaatımızda yani ibadet mekanımız olan cem evinin yapılmasında, büyük emekleri olan Halil Pişkin'e minnettarım, şu an bu canımız hasta, kendilerine Allahtan şifalar diliyor, iyileşerek aramıza dönmesini bekliyorum, bu canımız büyük fedekarlıklar göstermiştir, onun emeğini asla inkar edemeyiz.
Genel merkezde bilgimiz dışında gelişen bazı usülsüz üyelikler yapılmıştır. Bu kurumlarla hiç ilgisi olmayan yeni üyelerle birlikte, ne yazık şu an seçime gidiyoruz. Tüzügümüz geregi üye aidatını ödemeyen bir üye oy kullanamaz.
Yeni üye aidatlarının toplu olarak Ankara’da bir bankaya yatırıldığını ve bunu biz Adana şube yöneticileri olarak, daha sonradan öğreniyoruz, fakat bu konuyla ilgili bir yönetici olarak banka tarafından kendilerine her hangi bir tutanak veya belge gelmedi."
Konuşmanın ardından seçimlere gidildi. Fakat Arif Bestan başkanlığındaki yönetim kurulu usülsüz uygulamaları protesto ederek seçime katılmadı.
Saim Yılmaz başkanlığındaki yönetim kurulunun yer aldığı tek liste ile seçime gidildi. Seçimde yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
Ercan Çetin, Hasan Mansuroğlu, Gülay Altun, Murat Zöhre, Mehmet Gökpınar ve Poyraz Aktaş.
Denetim Kurulu: Yaşar Durmuş, Sezai Kurt, Bülent Şahbaz.
Disiplin Kurulu: İlknur Özcan, Nihat Yılmaz ve Mehmet Öz.
Üst kurul ise Halit Atik, Gökçe Pişkin, Gazi Yılmaz, Erdal Yıldırım, Ökkeş Kaşısarı, Cafer Poyraz ve Hıdır İldem’den oluşturuldu.
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER