banner6

HDP adayları malvarlıklarını açıkladı

Sivil Toplum Kuruluşları’nın çağrısına ilk cevap HDP’den geldi

HDP adayları malvarlıklarını açıkladı

HDP adayları malvarlıklarını açıkladı

 

 

Malvarlıklarını açıklamak üzere Abidin Dino Park’ında toplanan HDP’liler adına konuşan İl Eş Başkanı Yusuf Tek, seçim kampanyalarını üyelerinin verdikleri aidat, halkın yaptığı bağışlar ve bedelsiz olarak verdikleri araçlarla yürüttüklerini söyledi.

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Sivil Toplum Kuruluşları’nın “Hesap veren bir siyaset ve hesap soran bir toplum" çağrısına kulak veren HDP adaylarını mal varlıklarını açıkladı. Diğer partilerin ise malvarlıklarını açıklayıp açıklamayacağı henüz netlik kazanmadı

Abidin Dino Parkı'nda düzenlenen basın toplantısında ilk olarak söz alan HDP İl Eş Başkanı Yusuf Tek, bu kadar büyük paralarla finanse edilen siyasetin bazı çevrelere bağımlı kalmasının kaçınılmaz olduğunu belirterek, seçim kampanyalarını üyelerinin verdikleri aidat, halkın yaptığı bağışlar ve bedelsiz olarak verdikleri araçlarla yürüttüklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Leyla Uyar, 25 yıldır emeğiyle geçindiğini ve kirada oturduğunu belirterek, onurlu bir yaşam dışında bir varlığının olmadığını belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Hüseyin Yıldız, "Mal varlığım HDP'deki diğer adaylardan biraz fazla ama diğer partilerle kıyaslanırsa sıfır" diyerek mal varlığını açıkladı. Babadan kalma yaklaşık 600-700 dönüm arazileri satarak mal varlığı edindiğini söyleyen Yıldız, “Mardin’de 1 ev, Pusatlar’da 2 daire, benim ve çocuklarımın içinde oturduğu 4 katlı bina , Keçiören de bir daire, Batıkent Anraka’da 2 daire. Arsa olarak da Ankara’da 1900 metre kare bir arsa, Ankara Dikmen’de 290 Metrekare arsa İstanbul Kağıthane’de 218 Metrekare arsa, Yozgat’ta 18 dönüm üzerine kurulmuş atıl durumdaki petrol istasyonu işletecek gücüm yok. Yine Ankara’da 12 Bin 200 metre kare tarla. Aylık 7 Bin lira gelirim var. Adana’da üzerime kayıtlı değil ama dayımın oğluyla ortak aldığım bir dairem var.” dedi.

Seyhan Belediyesi Eşbaşkan Adayı Meliha Varışlı, kirada oturduğunu, hiç mal varlığı olmadığını ifade etti.

Seyhan Belediyesi Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen, 92 model bir arabası olduğunu belirtti. Bilgen, 92'den beri Adana'da şehir planının yapılmadığını hatırlatarak, 20 yaş sınırı nedeniyle aracının tekaüte çıkacağını kaydetti. Bilgen, "92 model araba beni ne kadar taşıyabiliyorsa 92 yılında yapılan şehir planı da Adana'yı o kadar taşır herhalde. Onun da ekarteye çıkarılması gerekir" dedi.

Şimdiki mal varlıkları kadar seçimi kazanmaları durumunda 5 yıl sonraki mal varlıklarının miktarının da önemli olduğunu vurgulayan Yüreğir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Av. Beyhan Günyeli, Adana'da 2 dairesi, bir ofisi ve bir arabası olduğunu ve aylık 5 bin ile 10 Bin lira avukatlık mesleğinden elde ettiği gelirinin olduğunu dile getirdi.

Yüreğir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Şuhap Bolkan ise Bingöl'de 743 metrekare üzerine kurulu köy evi dışında bir tek maaşı olduğunu söyledi.

Eşi ile birlikte kullandıkları 99 model bir arabadan başka mal varlığı olmadığını açıklayan Çukurova Belediyesi Eşbaşkan Adayı Fatma Şahin, kirada oturduklarını belirterek, en kıymetli mal varlığının o evin içinde bulunan kütüphanesi olduğunu dile getirdi.

 Çukurova Belediyesi Eşbaşkan Adayı Kamuran Çetinkaya da 60 dönüm arazi, çeşitli yerlerde toplam 465 metrekare arsa, 2011 model araba ile 150 bin lira bankaya borcu olduğunu açıkladı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER