HDP adaylarını tanıttı

1 Kasım’a iddialı hazırlanan HDP, Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde Adana milletvekili adaylarını tanıttı.

HDP adaylarını tanıttı

HDP adaylarını tanıttı


 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Halkların Demokratik Partisi (HDP) 26. Dönem Adana milletvekili adaylarını düzenledikleri etkinlikle tanıttı.


Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım törenine çok sayıda partili katıldı. Birbirinden renkli HDP adayları zaman zaman katılımcıları konuşmaları ile güldürdü. Kürsüye ilk olarak HDP’nin 14. sırada bulunan adayı  Mehmet Zakir Karaboğa konuşma yapmak üzere çağrıldı. Engelli olduğu için Karaboğa’yı yüksek olan platforma bir partilinin kucağına alarak çıkartması objektiflere yansıdı. Kürsüye çıkar çıkmaz barış mesajları veren Karaboğa herkesi bir dakikalığına barış için el ele tutuşmaya davet etti ve barış için bu halkın el ele barış için mücadele edeceğini söyledi. Hıdır Koluman ise, kendisinin partisi için çok çalıştığını seçim döneminde 3 kilo verdiğini ve vermeye de devam eteğini, herkesin çalışmalar nedeni ile kilo vermesi gerektiğini savundu.

HDP milletvekili adayları tek tek birer konuşma yaptı. HDP Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili ve HDP Adana Milletvekili Adayı Meral Danış Beştaş ise, yaptığı konuşmada seçim süreci ve yaşanan çatışma ortamına değindi. 7 Haziran’dan sonra seçimden çıkamadıklarını dile getiren Beştaş, “Yeni seçim startı verildi. Seçim atmosferinde cinayetler, savaşlar yapılıyor. Biz kurşun yedik, öldük, tutuklandık, çok büyük tehlikelere maruz kaldık, ama hiçbir zaman ilkelerimizden, çalışmalarımızdan ödün vermedik. 1 Kasım’da kendileri ne yaparsan yapsın Türkiye’deki halkların, farklılıkların, kadınların, gençlerin herkesin HDP’yi daha fazla büyüyeceğine ve gelişeceğine inancımız tamdır. Bir 7 Haziran’da ne dediysek aynı yerdeyiz. Şuan bir tek konuda ama ve fakat demedik. O zamanda barış büyük insanlık dedik şimdide aynısını söylüyoruz. Biz savaş taraftarı ölüm taraftarı değiliz. “ dedi.


Açıklamanın ardından HDP Adana milletvekili adayları olan Meral Danış Beştaş, Rıdvan Turan, Şahap Bolkan, Günay Mutluhan, Derya Çiçek Nar, Barış Karabıyık, Mehmet Yücel Arıkan, Feride Işıl Peynirci, Reşit Ertaş, Feyruze Gümüş, Hıdır Koluman, Emrah Bozan, Abdulkerim Aslan ve Mehmet Zakir Karaboğa birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2015, 15:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2